Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do odczytu liczników elektronicznych Pafal

14 Paź 2010 17:41 6984 8
 • Poziom 16  
  Szukam programu do odczytów profilu poboru mocy z elektronicznych liczników Pafal.
  Liczniki maja zawarte w pamięci takie dane z całego okresu rozliczeniowego i możliwość ich odczytu poprzez głowice optyczną programem nazywanym przez producenta ‘C”. Program nie jest żadną tajemnicą jednak dostają go od producenta tylko bezpośredni odbiorcy liczników a szkoda, bo odbiorcy energii dane te mogą wiele pomóc w racjonalizacji zużycia energii .
  Aby zapobiec bzdurnym postom(znalazłem takie na innych formach) na ten temat informuje ze jest to program tylko do odczytów a nie do zmiany taryf itp. którym dysponuje Energetyka Na przykład ,dla .liczników innego porządnego polskiego producenta liczników –„Pozytonu” Częstochowa- program jest dostępny na ich stronie WWW. Program z liczników "Pozytonu" nie współpracuje jednak z licznikami z "Pafalu"
 • Poziom 22  
  Jedyny program do pafali to właśnie "K" i owszem ma opcje do odczytywania licznika ale sam program jest zabezpieczony kluczem sprzętowym.

  Nie słyszałem o żadnej wersji "home" tego programu dla odbiorcy ale faktem jest że konkurencja z POZYTONU udostępnia takie oprogramowanie.
 • Poziom 16  
  Dziś rozmawiałem z kompetentną osoba w Pafalu. Stąd właśnie wiem o tym programie- takim tylko do odczytów. Pafal oświadczył ze udostępnia go kupującym liczniki.. W Energetyce każą mi zapytać się o ten program za kilka dni, Myślą czy dać choć powiedzieli ze nie dostrzegają specjalnych przeszkód. Decyzja może być jednak inna bo podkreślają ze liczniki są ich. Program z pewnością jest już w obiegu dlatego pytam o niego poprzez WWW.elektrodę.pl..…
 • Moderator sekcji Technicznej
  m.bielecka napisał:
  Decyzja może być jednak inna bo podkreślają ze liczniki są ich.


  Liczniki są ich, ale to moje zużycie energii je napędza. Proponuję rozważyć zmianę dostawcy energii elektrycznej
 • Poziom 22  
  Jak już pani wspomniala poszukuje pani programu do odczytu a głowicę optyczną pani posiada ?? Z tego co wiem to głowice optyczne dostępne są tylko dla osób które zajmują się obsługą i to razem z kluczem (pracownicy ZE). Dane posiadam aktualne bo jestem pracownikiem ZE.
 • Poziom 22  
  karolq napisał:
  ... bo jestem pracownikiem ZE.


  potwierdzam to co piszesz, dodam że głowica za którą ZE płaci 37zł, dla odbiorcy w detalu kosztuje 500zł a i tak łatwiej ją zrobić niż kupić

  Jak ktoś chce sobie robić analizy to niech zainstaluje sub licznik na własny koszt i może gmerać w nim do woli.

  Cytat:
  Liczniki są ich, ale to moje zużycie energii je napędza. Proponuję rozważyć zmianę dostawcy energii elektrycznej


  Jak już to możesz zmienić sprzedawcę ale nadal obsługę techniczną będzie prowadził ZE z danego rejonu a więc ci sami panowie odczytują instalują naprawiają obsługują decydują i nic w temacie to nie zmienia
 • Poziom 43  
  Witam!

  Cytat:
  Jak ktoś chce sobie robić analizy to niech zainstaluje sub licznik na własny koszt i może gmerać w nim do woli.
  Autor wątku nie chce nic gmerać, tylko mieć do wglądu parametry które licznik zapisuje, ale ich nie udostępnia.
  Zaś wam się marzy władza absolutna.
  Traktujecie klienta jak kompletnego matoła i notorycznego złodzieja recydywistę. Kompromis czy consensus to dla większości z was pracowników ZE puste słowa.
  Jak byście mogli to skasowalibyście nawet dostęp do liczydła, bo przecież to jest wasz licznik.
 • Poziom 22  
  kkas12 napisał:
  Witam!
  Traktujecie klienta jak kompletnego matoła i notorycznego złodzieja recydywistę.Jak byście mogli to skasowalibyście nawet dostęp do liczydła, bo przecież to jest wasz licznik.

  Większość odbiorców nie ma pojęcia jak odczytać licznik elektroniczny.

  Masz rację, gdyby się dało obudowalibyśmy licznik pancerną płytą, nie było by problemów z magnesami, manipulacjami. Przyłożenie głowicy odczytowej do licznika to już gmeranie. Jak zrobisz to nieumiejętnie może być kłopot...

  Wśród klientów ZE są notoryczni złodzieje i recydywiści.
 • Moderator sekcji Technicznej
  =Grzegorz= napisał:
  Masz rację, gdyby się dało obudowalibyśmy licznik pancerną płytą,
  Wśród klientów ZE są notoryczni złodzieje i recydywiści.


  Nie wspominając pracowników ZE, którzy najpierw namagnesowują liczniki, a po paru tygodniach wracają i stwierdzają... kradzież energii. O czym była mowa w ubiegłym tygodniu.
  Pytam: czemu służą takie dywagacje? I pytanie nr 2: Czy nos istnieje dla tabakiery czy tabakiera dla nosa? Syndrom niepodległej PKP jeszcze się widzę ostał też w ZE, skoro dla Was wszyscy są złodziejami. A kim WY JESTEŚCIE załatwiając sobie wieloletnie gwarancje pracy i niekiepskiej płacy, kosztem reszty społeczeństwa?