Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes vito 110 cdi prędkościomierz przestał działać

14 Paź 2010 20:29 8537 9
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Posiadam Mercedesa vito 110 cdi o pojemności 2.2l z 99r.
    Po wymianie piast i łożysk z przodu, pojawił się problem przestał działać prędkościomierz, jednocześnie zaświeciły kontrolki "abs" "ebv" "ets".
    Nie mam zielonego pojęcia co się stało i nie znam znaczenia tych kontrolek?
    Jeśli ktoś wie jak to można rozwiązać, to proszę o pomoc.
  • Poziom 25  
    Pewnie uszkodzony któryś z czujników ABS. Sczytaj błędy testerem lub pomierz czujniki multimetrem.
  • Poziom 9  
    Dzięki za podpowiedz ale to nie jest to wszystkie czujniki są dobre, sprawdzałem je wraz z kumplem.Dowiedziałem się też że lewy przedni czujnik jest odpowiedzialny za prędkość pokazywana na liczniku. Ale ten czujnik jest dobry i dalej nie wiem jak mam sobie z tym poradzić.
  • Poziom 20  
    Czujnik jest ok, to znaczy że okablowanie, albo sterownik. Sprawdź też czy pod czujnikiem są wszystkie zęby, może nie widzi obracającego się koła.
  • Poziom 9  
    Sprawdzałem wszystkie koronki są bez żadnego uszczerpku a co go instalacji elektrycznej wygląda dobrze.
  • Poziom 20  
    No więc jest problem, wszystko sprawne a auto nie działa.
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Czujnik na górze obudowy skrzyni biegów sprawny? (jeśli bez tacho)
  • Poziom 9  
    Vitek bez taho. Auto działa tylko licznik zrobił bllle i nie rusza
  • Poziom 9  
    a posiada ktoś może ajkiś opis instalacji elektrycznej do vito?
  • Poziom 2  
    www.vitomania.pl Tam goście mają wszystko do Vito. Jak zostaniesz klubowiczem to bedziesz miał dostep do całej dokumentacji jaką tylko potrzebujesz. To nie reklama ale sam nie raz już miałem problem z moją V-klasa i tam pomagali :)