Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Na jednym z komputerów internet działa wolniej niż na innych

14 Paź 2010 20:48 8825 29
  • Poziom 9  
    Cześć,

mam internet z upc 25 mb/s. Który działa bezprzewodowo z routera thomson twg850.

Problem polega na tym, że na dwóch z trzech komputerów działa prawie z pełną prędkością, a na jednym nie, maksymalne co osiąga na testach to 5 z hakiem. Podczas gdy pozostałe dwa w tym samym czasie dobijają do około 23. Nie ma znaczenia czy jest włączony jeden komputer, czy więcej, na moim test zawsze wypada tak samo. Sterowniki zaktualizowałem wczoraj drivermaxem, ale niestety nic to nie dało. Nadmienię, że wszystkie komputery na mieszkaniu to laptopy, najstarszy ma rok. Wszystkie działają bezprzewodowo. Mój stoi jakieś 3 metry od routera, w tym samym pomieszczeniu.

Moja karta sieciowa:
    Intel(R) Wireless WiFi Link 4965AGN
    System: Windows 7 Ultimate,

pozostałe komputery też korzystają z win7.

proszę o pomoc :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Wklej właściwości połączenia bezprzewodowego. Mam na myśli jakość połączenia, prędkość itd. Sprawdź w jakim standardzie działają poszczególne karty bezprzewodowe. Spróbuj podejść bliżej routera z tym jednym laptopem i sprawdź czy coś się zmieni.
  • Poziom 9  
    Na jednym z komputerów internet działa wolniej niż na innych

Przeniesienie komputera bliżej nic nie daje.
    Przy okazji screena zauważyłem, że szybkość połączenia skacze mi między trzema wartościami: 18, 24 i 54 Mb/s (z okna po prawej)
  • Poziom 25  
    Właśnie te "skakanie" może być jednym z powodów takiej niskiej prędkości internetu. Sprawdź jeszcze ustawienia karty bezprzewodowej (porównaj z innymi komputerami). Czy po przeniesieniu laptopa blisko routera prędkość połączenia też skacze?

Edit
    Najlepiej zamień laptopy i sprawdź czy na innym będą występować podobne problemy.
  • Poziom 9  
    ustawienia są tak samo na wszystkich kartach. Co do skakania to nie jest tak że skacze jak piłeczka, tylko co jakiś dłuższu okres czasu (koło minuty) się zmienia, a czasem się nie zmienia wcale.
  • Poziom 43  
    Zainstaluj na wszystkich laptopach InSSider-a i pomierz jakości sygnału i wtedy się dowiesz czy gdzieś nie brakuje ci odpowiedniej mocy sygnału.
  • Poziom 9  
    dalej nie działa.
  • Poziom 35  
    A jaka karta sieciowa na innych komputerach? Jeśli wszystkie są podłączone bezprzewodowo to może dwie masz w g a jedną np. w b.
  • Poziom 9  
    a co to znaczy i jak to sprawdzić ?
  • Poziom 25  
    wues1989 napisał:
    a co to znaczy i jak to sprawdzić ?

Pisałem już o tym wcześniej. Znajdziesz to w ustawieniach karty bezprzewodowej (Zarządzaj komputerem -> menedżer urządzeń).
  • Poziom 39  
    Wyłącz zabezpieczenie WPA- WPA- PSK2, włącz natomiast WEP, tak na próbę- sądzę, że to jest problemem dla tego wolnego komputera.
  • Poziom 9  
    Pomysł z a/b/g nie zadziałał, przestawiałem kolejno wartości na wszystkie możliwe, działa tak samo na każdej, z wyjątkiem a, na której nie działa wcale.

Co do WPA2 personal na WEP - przestało działać całkowicie.

jakieś inne pomysły?
  • Poziom 17  
    Uruchom jakas edycja live linux ktora rozpozna twoja karte sieciowa np Ubuntu. Sprawdz predkosc polaczenia po kablu i po Wi-Fi. Wyeliminujesz w ten sposob problem systemem operacyjnym.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    a czy nie wyeliminowałem problemu z dostawcą, skoro na 3 komputery tylko mój nie działa poprawnie ?
  • Poziom 10  
    pomierz jakości sygnału na wszystkich lub zgłos to do swojego admina
  • Poziom 39  
    wues1989 napisał:
    Pomysł z a/b/g nie zadziałał, przestawiałem kolejno wartości na wszystkie możliwe, działa tak samo na każdej, z wyjątkiem a, na której nie działa wcale.

jakieś inne pomysły?

Czy przestawiłeś to w ruterze i we właściwościach karty sieciowej?
  • Poziom 16  
    Czasami zmniejszenie MTU pomaga.
  • Poziom 22  
    wues1989 napisał:

jak moze przestac dzialac calkowicie, nie mozliwe, jak zmieniasz haslo na routerze to na kompach tez, najlepiej daj zerowe ustawienia, bez zabezpieczen moze cos wyjdzie
  • Poziom 9  
    No, panowie i panie. Dalej mam ten sam problem. Wszystkie sterowniki aktualne, oprogramowania też, a internet na moim kompie dalej nie działa jak na innych.
  • Poziom 25  
    Jak wygląda sytuacja na Linuxie?
    Tutaj możesz ściągnąć Ubuntu, nie trzeba go instalować - uruchamiasz z płytki/pendrive'a
  • Poziom 9  
    nie instalowałem linuxa. ALE, jeśli to coś da, całkiem niedawno był kumpel z linuxem, i jemu działało normalnie :)
  • Poziom 25  
    wues1989 napisał:
    nie instalowałem linuxa. ALE, jeśli to coś da, całkiem niedawno był kumpel z linuxem, i jemu działało normalnie :)

Czyli jest możliwe że to wina systemu...
  • Poziom 25  
    To zostają jeszcze sterowniki, ustawienia. Sprawdź Ubuntu, potem można dalej myśleć
  • Poziom 2  
    Mam podobny problem, to samo łącze UPC 25Mb/s, router Thomson.

Tyle, że u mnie na 3 kompy 1 działa prawidłowo, na dwóch download waha się od 1 do 20Mb/s a upload nie przekracza 0.16Mb/s!! Tak samo jest kiedy podłącze laptopa przez kabel sieciowy...

Komputer, na którym działa dobrze ma system Win7
    Pozostałe 2 mają XP z SP3

Dodam, że na dwóch innych sieciach WIFI obydwa komputery działają bez zarzutu.

Tydzień temu skończyła się umowa z UPC (wcześniej było 10Mb/s) i wtedy też było wszystko dobrze, problemy zaczęły się po przejściu na 25 ( w routerze nic nie było zmieniane!)
  • Poziom 2  
    wues1989, jak u Ciebie sprawa się skończyła??
  • Poziom 9  
    właśnie to udało mi się troche naprawić.

Problem był w routerze. Zmieniacie kanał nadawania w ustawieniach routera na inną wartość, co najmniej o 3 różną od poprzedniej :) po tym zabiegu "prędkościomierze" pokazują mi takie prędkości jak inne komputery :)
  • Poziom 2  
    Byłbyś tak miły i napisał konkretnie w jakie ustawienia należy wejść, żeby to zmienić??
  • Poziom 9  
    w adres przeglądarki wpisujesz adres routera, potem się do niego logujesz. Wchodzisz w zakładkę wireless i zmieniasz kanał :) zapisujesz ustawienia, dla pewności reset i gra.
  • Poziom 2  
    Przerobiłem wszystkie kanały po kolei, na każdym jest tak samo... ściąganie różne, wysył max 0.16Mb/s :/ kanał 14 w ogóle nie działa.....