Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi Swap Passsat 1.8 20V

brocha-1987 14 Oct 2010 20:53 1669 4
    brocha-1987
    Level 10  
    Witam
    Jestem posiadaczem audi 80 z silnikiem Passata b5 1.8 20V. Po wielu zmaganiach jeżdżę już po ulicach jednak mam problem z diagnoza auta.

Podłączenie lini K (kolor zielono czarny) do standardowego gniazda diagnozy nie daje rezultatu. Stary silnik posiadał dwa przewody od komputera (silnik 2.0 16V ACE) które łączyły się z kostką do diagnozy (biała w skrzynce bezpieczników)
    W schemacie nowej wiązki posiadam kabel do komputera pokładowego. Moje pytanie brzmi czy ten drugi kabel do diagnozy to właśnie ten od komputera pokładowego??

Chciałbym zdiagnozować swoje autko żeby zobaczyć czy wszystko ok. dodatkowo dodam, że nie mogę się połączyć z ABS chociaż wcześniej dało rade. czy do ABS też potrzebne są dwa kable.
    tyskacz
    Level 13  
    A masz zasilanie w gniazdku OBD?? Jaki masz interface diagnostyczny?
    brocha-1987
    Level 10  
    Kostki gniazda diagnostycznego zostały ze starego silnika. Zamiast lini K starej wiązki podłączyłem nowa od nowego sterownika. Druga linia od kostki była tylko w starej wiązce,w nowej jej nie ma. Kabel zakupiony na Allegro z przejściówka OBD na 2x2 (jak w audi 80). Czy Sterownik z Passata 98r potrzebuje jakiegoś innego programu?? czy może właśnie potrzeba tego drugiego kabla jak w starej wiązce, jeśli tak to gdzie go szukać??
    carrot
    Moderator of Cars
    zrób zworę w białym gniazdku
    brocha-1987
    Level 10  
    I to wystarczy? linia K pod dwa piny? ok spróbuje..Dzięki za pomoc.