Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Ariston LSt 329 - miga start i 3-ka

14 Paź 2010 22:18 8298 3
  • Poziom 10  
    Witam,
    mam problem ze zmywarką jak w temacie. Stoi woda a zmywarka nie działa. Tak jak by pompa spustowa nie odsysała? Po opróżnieniu dna, mogę wlączyć nowy program, działa aż do momentu odessania wody i się zatrzymuje. I ponownie mruga start i numerek 3.
  • Poziom 10  
    Problem załatwiony.
    Dla wszystkich którzy mieli by ten sam...
    Przyczyną było szklo w wirniku pompki odsysającej wodę po myciu. Aby dostać sie do niej należy:
    1. Wyciągnąć zmywarkę z zabudowy szafek. Odłączyć od sieci 220V.
    2. Opróżnić w miarę możliwości wnętrze zmywarki z wody
    3. Zdemontować lewą blaszaną oslonę zmywarki.
    4. Najlepiej położyć zmywarkę na prawym boku.
    5. Pompka znajduje się w na lewym boku w dolnej przedniej części zmywarki (łatwo się zorientować patrząc dokąd biegnie wąż odplywowy.
    6. Odłączyć złącze elektryczne pompki (2-piny)
    7. Zdemontować pompkę odkręcając jej całą obudowę w lewo (zblokowana jest plastikowym zatrzaskiem który należy zwolnić aby odkręcić pompkę)
    8. Wyjąć pompkę i oczyścić.®

Mam nadzieję że w razie czego instrukcja się przyda.
    Ja zanim doszedłem do tego rozwiązania rozebrałem połowę innych niepotrzebych elementów.

Powodzenia. :D
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc - mam ten sam błąd właśnie. Zobaczę, czy nie mogę jakoś inaczej tego uporządkować, ponieważ "po restarcie" jest w stanie, choć wolno, wypompować wodę z dna. Może jakiś środek lekko czyszczący pomoże. Nie wiem, czy gwarancja obejmuje taki typ problemów. Tym bardziej, że filtr z dna jest regularnie czyszczony.
  • Poziom 10  
    Witam,
    u mnie jeszcze kilka razy wystąpił ten problem ale ostatecznie: dotyczy to również sytuacji, kiedy w wężu coś się zbierze i opór jest zbyt wysoki. Zmiana ułożenia węża i odłączenie od odpływu tymczasowo do zbiornika pozwoliło udrożnić odpływ. I problem rozwiązany :) Może ktoś jeszcze miał podobnie, to już ma już przynajmniej dwa możliwe rozwiązania. Poza tym - dość udany model zmywarki, mimo niskiej ceny już rekompensuje wątpliwości początkowe. Sugeruję jednak zakup rozszerzenia gwarancji do 5 lat!