Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Koszt wymiany instalacji w mieszkaniu w Warszawie

groch75 14 Paź 2010 22:25 5470 5
  • #1 14 Paź 2010 22:25
    groch75
    Poziom 12  

Mam pytanie: ile może kosztować wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku w Warszawie, na Targówku (w żelbetonie) - około 25- 30 punktów (gniazdka + oświetlenie) + częściowe wykorzystanie miejsca po starej aluminiowej a częściowo dołożenie nowej + tablica rozdzielcza z zabezpieczeniami nadprądowymi i RCD + materiały + pomiar izolacji. Polecany elektryk obejrzał i wycenił wszystkie koszty moje z tym związane na ok. 3.000 zl.
    pozdrawiam
    Grzesiek

0 5
  • #2 14 Paź 2010 22:48
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka

Wielka płyta, zmora elektryków ;) W Warszawie przy podobnych remontach kwota mniej więcej oscyluje od 3 do 4 tysięcy. Wszystko zależy od szczegółów i zakresu prac.

1
  • #4 14 Paź 2010 22:55
    JohnySpZOO
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

retrofood napisał:

link napisał:
    Przepraszamy, ale tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą czytać tematy na tym forum. Kliknij na zakładkę grupy aby dołączyć do forum.

Nie każdy posiada konto Vip

Co do samej instalacji to koszt zależny jest np. od ilości 'punktów' w mieszkaniu jak i ilości obwodów, ilości modułów itp. Stawka zależy również od tego jak z wykonawcą się umówisz: stawka od punktu czy za godz. i to co ma zajmować dokładnie owa wymiana instalacji.

Na oko nie da się określić owej ceny. Cena 3000pln jest bardzo realistyczną i nieznacząco może ową kwotę przekroczyć.

0
  • #5 14 Paź 2010 23:15
    groch75
    Poziom 12  

instalacja w tej chwili jest aluminiowa - rok budowy bloku wiec pewnie i instalacji jest 75', a ponieważ właśnie kupiłem mieszkanie wiec chce to zrobić na początku remontu. Jest to 6 pomieszczeń: kuchnia, łazienka, 3 pokoje i przedpokój, Przynajmniej jedno oświetlenie w pokojach i parę gniazdek. w tej kwocie jest również tablica rozdzielcza z zabezpieczeniami oraz materiały i robocizna.

0
  • Pomocny post
    #6 14 Paź 2010 23:25
    retrofood
    Moderator

JohnySpZOO napisał:
    retrofood napisał:

link napisał:
    Przepraszamy, ale tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą czytać tematy na tym forum. Kliknij na zakładkę grupy aby dołączyć do forum.

Nie każdy posiada konto Vip

Sorry, nie sprawdziłem tego.
    Cytuję więc jeden z postów:

Cytat:
    Ostatnio wymieniałem instalacje w mieszkaniu w Wawie około 70m wielka płyta i standardowy rozkład punktów, czyli to co potrzebne bez przesady, montaż rozdzielni, WLZ był już przerabiany wcześniej przy okazji wymiany pionów głównych. Wykucie, ułożenie przedowodów osadzenie puszek i zainstalowanie osprzętu. Zainkasowałem 4 tyś razem z materiałem(rozdzielnia komplet z osprzętem, kable, puszki itp) Lecz też unikam tego jak ognia bo trzeba się napierdzielić masakrycznie w wielkiej płycie szczegulnie na sufitach bo tynku jest tylko liźnięte i kabel się nie chowa. A żeby sobie z tym poradzić Topexem tam nie zdziała a moja Makita troszkę waży. Oczywiście pomiary dałem gratis ( rezystancja izolacji, impedancja pętli, i RCD)

0