Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie ciśnie powietrza w zbiorniczku wyrównawczym junkers

14 Paź 2010 22:35 4110 5
 • Poziom 12  
  Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie powietrza w zbiorniczku wyrównawczym bez wody, kotła dwu funkcyjnego Junkers ZW20KE 23
 • Poziom 30  
  witam
  prawidłowe ciśnienie powinno wynosić 0,8 bara
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Fabrycznie ustawiane jest 0,5 bar. Natomiast ile powinno być to zależy od instalacji grzewczej. Ciśnienie w naczyniu wzbiorczym powinno być dobierane przede wszystkim w oparciu o wysokość statyczną instalacji oraz o jej pojemność.
 • Poziom 30  
  wszystko się zgadza kolego ale w kotłach wiszących max ciśnienie jest 2,5 bara a pojemność instalacji dostosowana do 20 KW. jeżeli ciśnienie ustawisz
  0,8 powinno być dobrze

  Dodano po 7 [minuty]:

  ciśnienie w naczyniu wzbiorczym zależne jest wyłącznie od ciśnienia w instalacji C.O. wielkość naczynia dostosowana jest do wielkości układu C.O.
 • Poziom 40  
  Na 2.5 jest zawór bezpieczeństwa.
 • Poziom 12  
  Witam ponownie, podłączyłem piec używany Junkers ZW20KE 23, woda użytkowa się załącza i jest ok a natomiast po jej wyłączeniu załącza się "Co" mimo nastawionego pokrętła od kaloryferów na "0" i po 2 próbach uruchomienia bez rezultatu zapala się kontrolka BŁĘDU. Po restarcie pieca próbuje zatłacza się "CO" i znów 2 próby i zapala się kontrolka BŁĘDU.
  Tera po załączeniu się pieca w tryb CO i ze skręconym pokrętłem na 0 piec chodzi i się nie wyłącza

  Proszę o rade co się mogło stać ?????