Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

The Bat! od kilku dni nie mogę wysłać wiadomości.

14 Paź 2010 22:48 4844 3
  • Moderator
    Witam,
    Mam problem jak w temacie, identyczny jak tutaj. Programu (wersja 3.5.22) używam od kilku lat i nagle parę dni temu pojawił się problem.

Mam konto na onecie, przykładowy komunikat z dziennika konta:

!2010-10-14, 22:39:10: SEND - Wiadomość nie została wysłana Odpowiedź serwera - 5.7.1 <dowolnyadres@dowolnadomena.pl>: Relay access denied
    2010-10-14, 22:39:10: SEND - Połączenie zakończone - wysłano listów: 0
    2010-10-14, 22:39:10: SEND - Niektóre wiadomości nie zostały wysłane - sprawdź dziennik

Sprawdziłem ustawienia autoryzacji ale nie znalazłem błędu. Co jeszcze może być przyczyną?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

EDIT:

Już się uporałem. Przyczyna: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1991792#1991792
    midas78 napisał:
    sprawdź czy w użytkowniku masz użytkownik(małpa)o2.pl, a nie samo użytkownik.

Tylko dlaczego przez kilka lat działało poprawnie a teraz wyskoczył błąd?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Niedawno była zmiana bodajże na centralnych łączach i porty się zmieniły.
    Numery portów poczty przychodzącej i wychodzącej w Bat są poprawne ?

Sprawdź konfigurację serwerów pocztowych / POP i STMP / oraz uwierzytelnianie.
  • Moderator
    Dziękuję za zainteresowanie.
    Porty zmieniły się w ubiegłym roku, pamiętam. Od konfiguracji i uwierzytelniania zacząłem już kilka dni temu. Bez efektu. Rozwiązanie znalazłem dopiero wczoraj, jak napisałem wyżej. W zasadzie powinienem już zamknąć wątek, nie potrafię jednak zrozumieć, dlaczego przez kilka lat wystarczyła tylko nazwa użytkownika a dopiero teraz system pokazał błąd?
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto