Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW sharan 1999r. wymiana wkładki zamka

Godzisz 14 Oct 2010 23:12 14507 5
    Godzisz
    Level 10  
    Mam pytanie... da sie wymienic samą wkładkę zamka w drzwiach? chodzi mi o to co wkuczyk tam wchodzi;p bo się chyba zepsuło... nie chce sie przekręcić ani w jedną ani w drugą strone. z góry dziękuję za pomoc:)
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Sztomel
    Level 35  
    Da się to zrobić ale tylko pod jednym warunkiem - musisz tak długo manipulować kluczykiem we wkładce zamka aż da się go przekręcić - inaczej będziesz skazany na rozwiert wkładki i potem szukanie na szrocie odpowiadających Twojemu kluczykowi pinów do wkładki i samej wkładki.
    W Twojej sytuacji wyrobiły się (zużyły) piny we wkładce i po wsunięciu w nią kluczyka piny nie chowają się w bębenek co uniemożliwia obrót bębenka z włożonym weń kluczykiem - miałem to samo i męczyłem się z tym 2 godziny zanim zdołałem obrócić kluczykiem wraz z bębenkiem - lepiej poświęcić trochę czasu na manipulację niż nastawić się na wydatki. Jak się uda przekręcić bębenek i otworzyć drzwi to po wymontowaniu bębenka trzeba przypiłować zewnętrzne krawędzie pinów - te co wystają z bębenka jak wyjmie się z niego kluczyk.
    Godzisz
    Level 10  
    a jeszcze jedno pytanie.. ta wkładka jest przykręcona na jakią śrubkę? musze cos odkrecic? a moze pół drzwi rozbierac?:( a tego bym nie chciał...
    poeta
    Level 10  
    Można wymienić.
    wyjmujesz klamkę ( odkręcasz jedną śrubkę w drzwiach ta pomiędzy drzwiami a słupkiem środkowym) wysuwasz klamkę do przodu i na zewnątrz wyjmujesz). jak masz klamkę , zdejmujesz od środka ten patyk ze sprężynką. Potem wiertarka o próbujesz wywiercić dwa takie wypustki po bokach w oryginalnej wkładce lub wiercisz na środku aby te listki wypadły same . jak wyjmiesz starą wkładkę, . kupujesz nową np od oktawii i wyjmujesz wkładkę rozbierając bez wiercenia przekręcić kluczyk i wypiąć flaki.... o potem składasz flaki w starej klamce.. trochę ciężko to się robi, na youtubie jest po angielsku... ciężko sprężynkę się nakręca. jak chcesz używać oryginalny kluczyk ten od stacyjki to wyciągasz zapadki i wkładasz tak aby najwięcej z nich pasowało a resztę wkładasz i szlifujesz żeby bębenek swobodnie obracał się w takiej długiej tulei i dopiero potem składasz klamkę..

Moderated By CameR:

Spóźniłeś się 7 lat !
    Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych,

brratek
    Level 10  
    A czemu ma nie wysyłać po 7 latach? Gogiel znalazł mi dziś to na 3 miejscu i bardzo mi to pomogło.
    ja też miałem problem z zatrzaśniętymi drzwiami i ani od środka a nie od zewnątrz nie dało się ich otworzyć. Podważyłem boczek długim prętem odpinając po jednym klipsie i odrywając boczek od listwy wycieraczki przy szybie.
    Pogmerałem paluchami przy zamku i przy bębenku klamki oraz odpialem i zapialem wtyczke zamka i ni stąd ni zowąd drzwi się otworzyły. następnie uszczęśliwiony wykręciłem zamek i klamkę i okazało się że posypał się mechanizm bębenka razem z łopatką i to być może było przyczyną zatrzaśnięcia drzwi. kupiłem zestaw naprawczy do bębenka z łopatką sprężynką i podkładkami i po niemałych bojach udało mi się go założyć. Przesmarowałem przy okazji wszystkie mechaniczne części smarem bo przed zatrzasnięciem klamka bardzo ciężko chodziła i może dlatego coś tam się pourywało...
    Nie zdążyłem tylko przed końcem dnia zobaczyć do przelotki czy jakiś kabel się nie ukruszył bo być może drzwi się po prostu zaryglowaly.