Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung clp-300 brudzi wydruki

cetea 14 Paź 2010 23:13 6984 10
  • #1 14 Paź 2010 23:13
    cetea
    Poziom 8  

otóż
    drukarka zaczęła brudzić mi kartki tonerem
    proste pytanie
    co jest tego przyczyną i jak to naprawić?

poniżej zdjęcia przedstawiające problem:

wydruk (zauważyłem że im więcej grafiki na kartce tym bardziej brudzi się kartka tj. kilka tekstów w notatniku zostawia mniejszy brud niż cała zadrukowana strona ma to chyba związek z długością nagrzewania)

przednia klapa (widoczne brudne ślady toneru na takiej czarnej taśmie [nie znam fachowej nazwy], co ciekawe normalnie jest to czarny proszek, a przy robieniu im zdjęcia lampa błyskowa sprawia że toner wygląda na brudny żółty)

tylna klapa (to samo co z przodu, widać rozsypany toner)

oczywiście wyczyściłem to raz drugi trzeci, ale za każdym razem przy wydrukowaniu czegokolwiek następuje zabrudzenie przedstawionych wyżej elementów

pytanie więc, jak rozwiązać ten problem?

0 10
  • #2 17 Paź 2010 11:20
    cetea
    Poziom 8  

zdjęcia zamieściłem już we wskazany sposób, proszę więc o pomoc :-)

0
  • #3 17 Paź 2010 19:18
    horse667
    Specjalista - kserokopiarki

Dla pełnego obrazu sytuacji przydało by sie jeszcze zdjęcie "imaging unit", czyli zespołu bębna. Jest to zespół który można wyjąć z drukarki po otworzeniu przedniej klapy i naciśnięciu zielonej klamki. Najprawdopodobniej w nim jest problem.
    pozdrawiam horse

0
  • #4 17 Paź 2010 20:31
    cetea
    Poziom 8  

bęben jest na moje oko w idealnym stanie
    tj. gładka zielona powierzchnia bez jakichkolwiek zabrudzeń czy innych podejrzanych defektów

0
  • #5 17 Paź 2010 21:36
    horse667

Jeżeli faktycznie w zespole bębna nie widać nic podejrzanego (nie chodzi tylko o sam bęben, ale głównie o czarna wywoływaczkę), to problem może leżeć, w zespole transferu, a konkretnie w listwie czyszczącej ten zespół.
    pozdrawiam horse

0
  • #6 17 Paź 2010 21:41
    cetea
    Poziom 8  

a coś więcej na ten temat mógłbym prosić?
    bo google jest dość skąpe w informacje o tej drukarce
    nawet manual od samsunga mimo iż posiada różne informacje na temat problemów z drukarką i sposoby ich rozwiązywania, na ten który mnie dotyczy nie ma ani słowa
    interesuje mnie wskazówka jak naprawić ten problem, gdyż o drukarkach laserowych wiem tyle co wyczytałem w instrukcji obsługi...

0
  • #7 18 Paź 2010 17:41
    tato56
    Poziom 28  

Tak jak pisze kolega horse667 co z wywoływaczką(czarną) jak wygląda pokrycie wałka? czy nie robi się "rybka"na wałku a ile wydruków ma drukarka materiały oryginały czy inne?

0
  • #8 18 Paź 2010 18:19
    cetea
    Poziom 8  

wydruków ma około 1000
    materiały oryginalne startowe, nie zmieniane od nowości

wywoływaczka, wałek, rybka wszystki fajnie ale ja zielony jestem i nie wiem gdzie co jest...
    jak ta wywoływaczka wygląda gdzie jej szukać tj. jak się do niej dostać
    i jaki ten wałek na którym sprawdzić tą rybkę?

0
  • Pomocny post
    #9 19 Paź 2010 17:59
    horse667

Wywoływaczki, (wszystkie kolory) znajdują sie w module bębna, ale demontaż tego zespołu jest dosyć skomplikowany. Nie polecam naprawy we własnym zakresie. Sugeruje skorzystać z usług doświadczonego serwisu. Każdy solidny serwis zgodzi się na przedstawienie przybliżonych kosztów naprawy, przed przystąpieniem do niej.
    pozdrawiam horse

0
  • #10 19 Paź 2010 21:18
    cetea
    Poziom 8  

ok dzięki za informacje :-)

0
  • #11 07 Gru 2010 22:28
    serg17
    Poziom 13  

Mam dokładnie podobny problem występujący tylko przy wydrukach kolorowych. Na elektrodzie był kiedyś gdzieś mój temat o tym - winny jest docisk listwy zbierającej.

Mój sposób to porządne odkurzenie wszystkich szczelin unitu, wytrząśnięcie tonera, ponowne odkurzenie.... na kilkaset stron koloru powinno wystarczyć.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo