Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mfc 9450cdn - Skanowanie do pliku przez LAN

15 Oct 2010 01:28 1460 2
  • Level 14  
    Witam.
    Chciałem koleżance umożliwić skanowanie z urządzenia brother mfc 9450cdn przez funkcję "skanowanie do pliku".

Według instrukcji obsługi należy wejsc do programiku kontrolnego "control..." i ustawić ścieżkę do folderu oraz inne parametry (rozdzielczosc, typ pliku itp.), nastepnie kliknąc skanuj - do pliku - wybrac komputer z listy na wyswietlaczu-start.

po wybraniu pojawia sie komunikat " połączony z PC" kartki nie wciąga adf i po 2-3 min wszystko wraca do punktu wyjscia.

Pierwsze co zrobiłem to wył zapore i antywirusa.

Drugie to udostepnienie folderu.

[to nic nie dało]

CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ ? Czy folder musi byc udostępniony?
    ---------------------------------------

Zauważyłem cos niepokojącego odnosnie listy komputerów na wyswietlaczu.
    W firmie są dwa stacjonarne kompy (agaba-PC1 i agaba-PC2) i laptop (Alexa).

Jak przyszedłem do firmy to wyświetlacz pokazywał:
    agaba-PC1 , agaba-PC2, AGABA-PC2, Alexa (nie mam pojęcia skąd ten z wielkich liter)

Po kombinacjach z resetem ustawien sieciowych na urzadzeniu i odłączaniu i podłączaniu różnych kabli sieciowych pojawiła sie dwa razy "Alexa" (po kolejnych resetach zginął duplikat).

DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE? JAK TWORZONA JEST LISTA?

gdy wył wi-fi w lapku Alexa i puszcze skan to pokazuje dokładnie to samo " polaczono z PC" i wisi.

CO WARTO SPRAWDZIĆ ? Czy jakoś można sprawdzić jaki adres IP kryje sie pod daną pozycją na spisie komputerów ?
    czy można sprawdzic z poziomu windowsa czy w momencie nacisniecia skanuj w urządzeniu jakikolwiek pakiet trafia na interfejs tego komputera ?

System to Win7, a reszta funkcji sieciowych urządzenia chodzi - to pierwsze co nie udało mi sie skonfigurować .

bede wdzieczny za kazdą pomoc

pozdrawiam
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 30  
    Folder musi być udostępniony z pełnym dostępem (zmianę plików itp)
  • Level 14  
    Dziekuje za zainteresowanie.

Proszę o inne ewentualności każdy pomysł warto sprawdzic

pzdr