Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić odcięcie w Fabi 1,9 TDI

23 Wrz 2004 09:14 2412 14
  • Poziom 18  
    W który element instalacji silnika 1,9TDI w Fabii można wstawić dodatkową blokadę elektroniczną tak aby ECU nie wyłapywał jako błąd.
    W benzyniakach odcinało się pompę paliwa, a jak w tym przypadku.
    Ewętualna pomoc gdzie można coś takiego wpiąc kolor kostka etc.
  • Poziom 19  
    jaki to tdi ? jezeli zwykly z pompa wtryskowa to nie ma problemu jest elektro zawor na ktory jest podawane napiecie .tak robilem w golfie 4 tdi uklad umiecilem na podszybiu obok ecu w autku ukald dzialal tak ze po przekreceniu stacyji trzeba bylo jeszcze cos nacis a co
    wiedzialem tylko ja :-)
    Pozdrawiam
    Irek
  • Spec od samochodów
    To jest TDI z wtryskiwaczami sterowanymi elektrycznie. wykarze błąd.
  • Poziom 27  
    Czarny kabelek od stacyjki (~10A). Znajdz jego drugi koniec (bezpieczniki) i w jakims mało widocznym miejscu przetnij przedłóż kabelki i polecam blokadę na przekażniku (żadnych wbudowanych!!!) zawsze trochę dłużej dla bandziora.

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    diag napisał:
    To jest TDI z wtryskiwaczami sterowanymi elektrycznie. wykarze błąd.

ale chyba nie kazdy tdi ma wtryski sterowane elektronicznie(wpelni) jedynie te na pompowtryskiwaczach w zwyklym tdi nic sie nie stanie bedzie odciete paliwo
  • Poziom 18  
    Zgadza się ten silnik ma pompowtryskiwacze.
    Więc co odciąć, aby nie wykazało błędów przy przeglądzie.
  • Poziom 19  
    ja niestety nie wiem jak to zrobic w tdi na pompowtryskiwaczach :-(
    Pozdrawiam
    Irek
  • Poziom 10  
    tylko zapłon po stacyjce - nie zczyta żadnego błędu
  • Poziom 11  
    Popieram informacje mojego poprzednika z malym ale-jak przetniesz przewod plusa po stacyjce to przestana dzialac wskazniki i zegary.Ja proponuje przeciac przewod w obwodzie cewki przekaznika zalaczajacego zasilanie na ECU.Silnik z komputerem bedzie bez zasilania a cala reszta bedzie dzialac.
  • Spec od samochodów
    Tak jest fajnie , gdy błyska lampka immo.
  • Poziom 15  
    Moze wylacznik na zasilaniu rozrusznika albo komputera albo pomki paliwa:).
  • Poziom 18  
    A odłączenie zasilania od ECU nie spowoduje zapisania błędu?
    Wydaje mi się że wykaże, najlepiej by było sprawdzić.
  • Poziom 21  
    A więc tak .
    Musisz zdjąć osłonę plastikowa pod kierownicą żeby dostać się do skrzynki bezpieczników ale od drugiej strony tak jak wchodzą przewody znajdziesz tam przewód (czerwono-czarny) możesz go spokojnie roźciąć i zrobić na nim odcięcie zapłonu on jest opsadzony bezpiecznikiem 30A jak się nie mylę i odpowiada za zasilanie główne komputera sterującego silnikiem i jak odetniesz je to auto nie odpali a ponadto nigdzie nie zodtanie zapisana żadna usterka .
    Jest to juz spraktykowane i to nie w jednym przypadku:)
    Rzyczę powodzenia