Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PIC24HJ128GP506 bootloader

kojjjot 15 Paź 2010 10:46 828 3
  • #1 15 Paź 2010 10:46
    kojjjot
    Poziom 8  

Witam wszystkich.
    Chciałbym napisac bootloader dla uC PIC24J128GP506, w związku z tym mam parę pytań.

Stworzyłem sekcje bootloadera w skrypcie linkera. Czy możliwe jest przechowywanie zmiennej w pamięci programu ( wersja Firmware) ? Czy muszę stworzyć osobną sekcję, w której będę przechowywał tą zmienną ?

Narazie zrobiłem, że po resecie następuje skok do bootloadera. Jak najlepiej zrobić zapisywanie pamięci flash nowym programem, za pomoca wskaźników (gdzie mają się znajdowac jeśli tak w pamięci programu czy danych?).

0 3
  • #2 19 Paź 2010 22:34
    kojjjot
    Poziom 8  

To może ktoś z obecnych orientuje się czy w MPLABie można wykasować pojedyncze słowa z flasha czy możliwe jest wykasowanie jedynie całej strony pamięci ? Sam znalazłem jedynie informacje o możliwości wykosowania strony pamięci i to całej a nie od konkretnego adresu.

0
  • #3 19 Paź 2010 23:33
    Freddie Chopin
    Specjalista - Mikrokontrolery
  • #4 21 Paź 2010 11:47
    kojjjot
    Poziom 8  

Dzięki Freddie :). Już sobie poradziłem z tą pamięcią programu. Następnym problemem na jaki natrafiłem jest wygenerowany plik hex, przejrzałem na wiki jak jest on zbudowany ale gdy porównuje plik, który mi wygenerował mplab z pamięcią programu to nie zgadzają mi sie adresy danych.
    Pododawałem spacje żeby lepiej było widać.

0