Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik pokojowy i st 77

15 Paź 2010 11:40 2757 5
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam pytanie do kogoś kto być może podłaczał do sterownika pieca st-77 regulator pokojowy Auraton 2005 ( piec stalmark na miał i groszek ) . Wydaje mi się że podłączyłem prawidłowo według instrukcji na sterowniku zaciski 11 i 12 a na stacji w Auratonie zaciski NO i COM, a jednak nie zapala mi się na stacji regulatora dioda, informująca o tym, że do stacji regulatora podłączony jest piec. Czy ktoś może podłączał te urządzenia i wie w czym problem?

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Regulator Temperatury AURATON 2005 nie posiada diody sygnalizacyjnej ("zapala mi się na stacji regulatora dioda") natomiast posiada ją :
    Bezprzewodowy Regulator Temperatury
    AURATON 2005 TX Plus
    i odbiornik AURATON 2005 RX Plus.
    W przypadku kłopotów, na stronie 20 instrukcji masz przyczyny i procedurę zmiany fabrycznego "kanału" transmisji danych....
  • Poziom 2  
    Tak to bezprzewodowy Auraton. Nie zmieniałem kanału transmisji , bo lampka od transmisji zapala mi się od czasu do czasu tak jak pisze w instrukcji i chyba jest OK, nikt w pobliżu nie ma takiego sterownika pokojowego. Nie zapala mi się natomiast w stacji lampka, mówiąca o tym że piec jest podłączony. A ta lampka jesli dobrze rozumie instrukcję, powinna się palić cały czas gdy jest prawidłowe podłączenie z piecem. Czy ustawienie nowego kodu komunikacyjnego może mieć z tym związek?

Dodano po 51 [minuty]:

Ahh , chyba źle zrozumiałem instrukcję. Tam pisze że ta lampka informuje o załączeniu pieca, a nie podłączeniu jak ja to interpretowałem. Czyli chyba powinna się dopiero zapalić gdy sterownik pokojowy załączy piec , a nie ma informować że piec jest podłączony. Muszę to sprawdzić.
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam problem z zamontowaniem regulatora o ktorym wczesniej wspominasz... czy moge prosić Cię o podanie (maila, telefonu) w celu skontaktowania się z Tobą i ustalenia jak podłączyć regulator ? Bardzo dziękuję. Adam 510 223 669
  • Poziom 2  
    Z Panem Adamem skontaktowałem się, ale gdyby ktoś w przyszłości szukał podobnych informacji, a był "zielony" w temacie jak ja na początku, to podłączenie jest proste. Na sterowniku st-77 dwa ostatnie od prawej strony zaciski jak w instrukcji , na stacji odbiorczej sterownika pokojowego zaciski NO i COM. I na sterowniku st-77 ustawiamy opcję regulatora pokojowego, czyli ma nam sie pojawić literka "p" na wyświetlaczu.

A dioda na stacji odbiorczej informuje o załączeniu pieca , a nie jak ja mylnie zrozumiałem instrukcję , że informuje o podłączeniu. Więc nie świeci się dopóki sterownik pokojowy nie załączy pieca.
  • Poziom 2  
    Bardzo dziekuję za informacje przekazane telefonicznie :)