Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jeszcze raz o wolnych obrotach

23 Sep 2004 10:11 1902 5
 • Level 14  
  Witam!
  Jestem posiadaczem Renaulta Laguny 1.8 RT , r.95. Zauważyłem niestabilne wolne obroty. Szukając usterki znalazłem uszkodzony kabel WN- wymieniłem komplet, przy okazji również świece. Następnie zauważyłem pękniętą kopułkę rozdzielacza zapłonu-wymieniłem, palec był dobry-przeczyściłem go lecz nie poprawiło to sprawy. Zauważyłem też, że silniczek krokowy sterujący przepustnicą wykonuje cały czas falujące ruchy, przy zimnym silniku -większe, zaś przy gorącym-mniejsze. Wymontowałem go, sprawdziłem, przeczyściłem przekładnię ślimakową, nasmarowałem, przeczyściłem również znajdujący się wewnątrz czujnik oporowy, zamontowałem i... dalej to samo. Co do osiągów samochodu jak również spalania nie mam żadnych zastrzeżeń! Co steruje tym silniczkiem, czy czujnik przepływu powietrza, czy sonda lambda, czy może są jakieś złe styki lub dostaje się tzw. "lewe powietrze"?
  Podpowiedzcie coś, co jeszcze i jak można w kolejności zrobić?! Pozdrawiam.
 • TespolTespol
 • Level 22  
  No z tym lewym powietrzem to moze tak byc. Sprawdz czy kolektor sie nie odkrecil. Mozna to sprawdzic psiukajac dezodorantem przy zapalonym silniku i patrzec czy gdzies go nie zasysa.
  Powdzenia!!!
 • TespolTespol
 • Level 22  
  Hej!

  A wyczysciles sama przepustnice? Standardowa czynnosc w felicii jak plywaja obroty wiec moze i tobie pomoze. WD40 ladnie usuwa wszystkie osady na przepustnicy

  pozdr
  fmy
 • Level 14  
  Dzięki Wam za szybką reakcję!
  Nawiasem mówiąc kiedyś trochę za dużo oleju wlałem do silnika i zanim zmniejszyłem tę ilość, część tego oleju, nie wiedząc czemu, znalazła się poza silnikiem wypchnięta pod kolektorem ssącym. Tak wynikało z relacji kolegi, który tam zajrzał! Czy to jest ten trop o niedokręconym kolektorze lub wadliwej uszczelce pod nim?! Pozdrawiam :o
 • Level 14  
  Witam!
  Mam wydmuchaną uszczelkę. W tym typie silnika jest uszczelka na kolektor ssący i wydechowy razem. Wydech zresztą też hałasuje. Nic tylko brać się do roboty! Dzięki dla "krzysiek 40", że mnie naprowadziłeś na cel. Zresztą przy okazji też przejrzę przepustnicę.
  Pozdr.
 • Level 22  
  Nie ma sprawy.
  Powodzenia !!!