Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola GP 320, 340 dziwne zachowanie.

Olek II 15 Oct 2010 15:07 4170 12
    Olek II
    Moderator
    Witam, jest tak:
    Radio wyłączone, podpinam akumulator, za moment zaświeca się dioda na zielono i z głośnika słychać piknięcie. Robi tak co ok. 5 sek.
    Włączę radio, to jest tak samo, ale głos piknięcia zależy od ustawienia potencjometra siły głosu, czyli głośność piknięcia można regulować. Robi tak do upadłego. Czasem po wciśnięciu PTT na chwilę jest ok, ale zaraz dokładnie objaw wraca.
    Tak mam w Motoroli GP320 i 340.
    Baterie naładowane.
    Przeszukałem elektrodę, ale takiego tematu nie znalazłem.
    Pozdrawiam.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Krzysiek AE69
    Level 10  
    A na jaką częstotliwość masz te radia?
    Moskit
    Level 19  
    Olek II wrote:
    Witam, jest tak:
    Radio wyłączone, podpinam akumulator, za moment zaświeca się dioda na zielono i z głośnika słychać piknięcie. Robi tak co ok. 5 sek.
    Włączę radio, to jest tak samo, ale głos piknięcia zależy od ustawienia potencjometra siły głosu, czyli głośność piknięcia można regulować. Robi tak do upadłego. Czasem po wciśnięciu PTT na chwilę jest ok, ale zaraz dokładnie objaw wraca.
    Baterie naładowane.
    Pozdrawiam.

Sprawdź baterię, bo taki objaw kojarzy mi się z rozładowaną baterią. Spróbuj podłączyć zewnętrzne zasilanie lub inną baterie.
    gregorio27
    Level 31  
    A nie są to radia z sieci trunkingowej? Bo tak zachowują się motki jeśli było nie odebrane wywołanie oraz prawie identycznie przy baterii w stanie "agonalnym"
    radio-service
    Level 35  
    Olek II wrote:
    Witam, jest tak:
    Baterie naładowane.
    Pozdrawiam.

Takie zachowanie jest czasem spowodowane użyciem tanich zamienników baterii . Jeśli jest to bardzo upierdliwe to można to wyłączyć w opcji "Miscellaneous-Battery Alerts" .
    Olek II
    Moderator
    Więc tak:
    Bateria jest ok, radia są z firmy która ma ok 60 szt tego. Przekładałem baterie jeszcze u nich z innych egzemplarzy, to samo było. Te baterie zakładałem do innych radiotelefonów i pikania nie było, czyli bateria sprawna. Pasmo radia to 138-174 MHz.
    Na jednej naklejce pod baterią jest napis "Internal Tracking"
    Type PW302B.
    baskom
    Level 20  
    Witam. Jeżeli wyłączenie opcji "Miscellaneous-Battery Alerts" nic nie dało. Spróbuj zczytać sprawną motorolę i wgrać jej personalizację do tę nie działającą. Chodź ja podejrzewam uszkodzenie hardwareowe, skoro Radiotelefon się co chwile restartuje. No chyba że ktoś nagrzebał w Ustawieniach hardwareowych programem global tuner. Jeżeli wgranie personalizacji nie pomoże zrobimy upgrade radia. Pozdrawiam Bas.
    radio-service
    Level 35  
    A ta motorola nie ma przypadkiem jednego ze starszych firmware'ów ?
    Olek II
    Moderator
    baskom wrote:
    Chodź ja podejrzewam uszkodzenie hardwareowe, skoro Radiotelefon się co chwile restartuje.

Witam, czytam z uwagą wszystkie wypowiedzi, musi być straszny przypadek, aby 2 Motorole w tym samym czasie tak zaczęły się zachowywać. To mi nie daje spokoju 2 różne modele w dodatku. Nikt w nich nie grzebał, bo nawet nie wiedzą do czego służy "takie duże gniazdo z boku".
    baskom
    Level 20  
    Witam. Skoro tak to pozostaje uszkodzenie mechaniczne. Przypadkowy upadek mógł spowodować zimne luty na płycie. Także rozkręć radiotelefony wyjmij płyty i spróbuj wygrzać płytę lutownicą HOT-AIR. Kolejnym krokiem jest upgrade radii wiec jeżeli radiotelefon można bez problemów zczytać. Zrób backup ustawień hardware programem Global Tuner. Następnie postąp według opisu mojego autorstwa z tej strony https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic156956-690.html

Program do upgrade serii GP wysłałem na PW.

Pozdrawiam Bas.
    avruser
    Level 2  
    Witam,

Jeżeli problem jeszcze jest aktualny, sprawdź tranzystor Q400 w układzie zasilania. U mnie takie zachowanie radiotelefonu było spowodowane uszkodzeniem Q400.

Powodzenia
    avruser
    Olek II
    Moderator
    Temat został rozwiązany, ale nie tak jak chciałem. Robiłem wszystko co można było. Wgrałem nawet soft od Bascoma, nic nie pomogło. Sprzęt oddałem, firma wysłała do innego serwisu, nie naprawili a ponieważ były po gwarancji napisali że "naprawa sprzętu niemożliwa". Kupili nowe.
    Temat zamykam.