Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II 1.6 16V - centralny zamek

jarex355 15 Paź 2010 16:52 7914 7
  • #1 15 Paź 2010 16:52
    jarex355
    Poziom 2  

Witam. Mam problem z moją Renią a konkretnie z jej zamkami.
    Mam coś takiego że nie mogę zamknąć auta kartą. Zamykają się tylko drzwi przednie pasażera, klapka od wlewu paliwa i tylna klapa bagażnika. Karta jest sprawna bo ją sprawdzałem. Drzwi kierowcy zamykają się tylko za pomocą kluczyka przy karcie. Nie mam pojęcia co jest. Elektryk samochodowy mi powiedział że zamki są spalone i że trzeba je wymienić, ale ja nie wierzę że wszystkie trzy zamki na raz by się spaliły, w dodatku ten elektryk nawet nie popatrzył na te zamki.
    Bardzo proszę o pomoc.

0 7
  • #2 15 Paź 2010 17:23
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 28 Lis 2010 19:19
    jarex355
    Poziom 2  

Myślałem że może koś miał podobny problem i pomoże mi rozwiązać mój problem...

Dodano po 1 [minuty]:

dodam jeszcze że zamki z tyłu po naciśnięciu przycisku do otwierania się odzywają, tylko się nie zamykają anie od wewnątrz ani z karty.

0
  • #4 28 Lis 2010 19:22
    Tomek331
    Poziom 26  

Rozkręć boczki i sprawdź, czy dochodzi napięcie, sprawdź, czy sprawny siłownik. Ja dzisiaj sam to zrobiłem, bo gdzieś od około tygodnia może więcej stawiałem otwarte auto na parkingu. Drzwi pasażera się nie zamykały. Okazało się, ze poluzowała się wtyczka i siłownik nie dostawał sygnału. Też mam uszkodzony siłownik wlewu paliwa, ten się otwiera ale nie zamyka. Lecz koszt takiego to 20zł więc nie ma sensu cała zabawa.

0
  • #5 28 Lis 2010 20:11
    jarex355
    Poziom 2  

dobra jutro się pobawię, dzięki za szybką odpowiedź. Dodam jeszcze że w drzwiach kierowcy wymieniałem podnośnik do szyby ale silniczek został ten sam, i od tej pory kiedy zmieniłem podnośnik zaczęło się to robić, z początku zamykało, zacinało się otwieranie nie można było otworzyć drzwi kierowcy a później auto po naciśnięciu przycisku do zamykania z karty auto się nie zamknęło i tak już jest cały czas, że zamykają się tylko drzwi pasażera klapka wlewu paliwa i tylna klapa.

Dodano po 36 [minuty]:

A zadam jeszcze inne pytanie: gdzie jest główny sterownik centralnego zamka w laguna II, bo podczas próby zamknięcia auta słyszę jak z pod kierownicy dochodzi takie stukanie...

1
  • #6 28 Lis 2010 20:44
    jurekk55
    Poziom 34  

Skoro słyszysz przekaźniki CZ,to sprawdź czy napięcie dociera do siłownika.

0
  • #7 28 Lis 2010 21:42
    jarex355
    Poziom 2  

No dobra jutro się pobawię i zobaczę co zdołam zrobić na razie wam dziękuję i dam znać czy coś zdziałałem.

0
  • #8 01 Gru 2010 10:23
    mpyciu
    Poziom 10  

mam podobny problem z laguną, otwierają się tylko drzwi przednie pasażera. nie działa zamykanie z karty i ze środka( jak odczekam 15min to raz zamknę z karty i otworze,tylko drzwi pasażera, a później już się nie zamykają.) zamki powymieniane na inne i jest to samo. gdzie jest moduł odpowiedzialny za sterowanie zamkami. dodam jeszcze że na silniczkach jest cały czas napięcie. może ktoś miał taki przypadek

5