Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra F '93 1.6, buczenie silnika

15 Paź 2010 16:59 3737 14
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.

Mam problem z swoją asterką 1.6 z 1993 roku (silnik x16sz, ile ma kucy nie potrafię określić, ponieważ nie wiem jak to sprawdzić- jeden mechanik mówi że 75KM, drugi że 55KM). Problem polega na tym, że dość często, szczególnie gdy od samochodu wymaga się większej dynamiki odmawia on posłuszeństwa i w trakcie przyśpieszania słychać buczenie oraz nie czuć mocy. Ja to odbieram tak jakby chciał ale nie mógł. Nie posiadam obrotomierza, ale na słuch obroty są wg mnie ok, gdyż mam drugą taką samą astrę z obrotomierzem i nie ma różnicy w pracy silnika poza tym dźwiękiem przy przyśpieszaniu no i różnicą w nabieraniu prędkości pomiędzy jedną astrą a drugą. Ciekawe jest to że zdarzają się sytuacje, gdzie np wyprzedzanie czy ruszanie ze świateł przebiega zadowalająco jednak ostatnio częściej zdarza się to co opisane powyżej. Dla sugestii nie posiadam katalizatora gdyż się kompletnie wykruszył więc nie podejrzewam że może być to związane z usuwaniem spalin poprzez zatkany katalizator.

Proszę osoby wiedzące co to może być o pomoc w rozwiązaniu tego problemu
  • Poziom 24  
    [quote="tie100" (silnik x16sz, ile ma kucy nie potrafię określić, ponieważ nie wiem jak to sprawdzić- jeden mechanik mówi że 75KM, drugi że 55KM). [/quote]

X16SZ ma 72KM. 75KM ma X16SZR.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    sprawdź ciśnienie przed filtrem i za może on ma winę
  • Moderator Samochody
    Głośno i słaby właśnie dla tego że katalizatora nie ma.
  • Poziom 2  
    buczy czyli wydaje niski dźwięk bardzo stłumiony.

Na pewno nie pompa paliwa bo jest nowa, po za tym 70% jazdy to na LPG więc pompa nie ma tu nic do rzeczy, a instalacja ma się dobrze bo była na przeglądzie. Filtry były wymieniane standardowo okresowo- są nowe...wszystkie.

Potrafię odróżnić dźwięk astry bez katalizatora i z nim. Jeździ bez niego już 2 roczek i nic mu nie było więc nie podejrzewam winy w braku katalizatora.

Może się mylę ale wydaje mi się że to może być wina tego że nie pracuje na wszystkich garach chociaż objawów jako takich na to wskazujących nie ma. dzisiaj tylko strasznie zaczęło trząść budą i lewarkiem na wolnych obrotach przed światłami po dodaniu gazu uspokoiło się.
  • Poziom 24  
    czy na paliwie i gazie robi to samo?
  • Poziom 2  
    tak. I na paliwie i na gazie jest tak samo z tą różnicą że na równym terenie na benzynie troszkę mocniejszy jest ale ledwo odczuwalnie.

Ostatnio na trasie Lublin-Rzeszów, pomijając fakt, że o wyprzedzaniu trzeba zapomnieć ewentualnie tylko na 3 biegu go piłować miał problemy z wzniesieniami i na paliwie i na LPG. Zachowywał się jak stary samochód nie był w stanie utrzymać chociażby stałej prędkości. Ciągle ją wytracał, a pedał wciśnięty do końca. Także wydaje mi się nie normalnym żeby z 4 biegu kończyć na 2 tym bardziej że jeszcze niedawno byłem w górach i mnie zadziwiał tym jak sobie radzi w nierównym terenie jak na swój wiek.
  • Poziom 24  
    gaz I generacji czy II
  • Poziom 2  
    z mojej wiedzy wynika że 1 generacji
  • Poziom 24  
    czyli bez emulatora sondy. odepnij sondę na próbę jak nie pomoże wejs sprawdź czy nie łapie fałszywego powietrza
  • Poziom 8  
    i co sie działo z astra dostawała lewego powietrza czy moze cos z sondą lambda? Mam identyczny problem u mnie jak dam gazu w podłogę do oporu obroty dochodzą do 5 i spadaja na 4 tys i tak caly czas a ja gaz ciagle trzymam

Dodano po 1 [minuty]:

a silnik tak samo buczy wydaje mi sie ze buczy gdzies przy filtrze powietrza
  • Poziom 33  
    Lewe powietrze łapie. Pasuje do tego brak mocy i buczenie.
  • Poziom 8  
    tylko jak sprawdzic gdzie to powietrze dostaje?
  • Poziom 33  
    Organoleptycznie.
    Ewentualnie jak jest możliwość to w komputerze. Nie wiem czy się da w tym modelu.