Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie zapłonu Yamaha 125 4t

wlakop 15 Paź 2010 20:10 4189 3
  • #1 15 Paź 2010 20:10
    wlakop
    Poziom 9  

Witam.
    Mam taki problem iż po wymianie tłoka i pierścieni moja yamaszka nie chodzi jak powinna. Pali na kopa i ładnie chodzi na wolnych obrotach. Po wkręceniu na wysokie również pracuje równo i ma moc. Problem jest z szybkim przejściem na wysokie obroty ponieważ przy szybszym dodaniu gazu motor robi buu-uuu i gaśnie. Jeśli robi się to wolno wszystko jest ok. Wymieniłem świece i nic się nie zmieniło, czyściłem gaźnik oraz filtr powietrza. Podejrzewam że źle ustawiłem zapłon, lub regulacja gaźnika. wiec teraz moja prośba o dokładny opis ustawienia zapłonu oraz gdzie mogą znajdować się śrubki do regulacji gaźnika, ile obrotów maja być wkręcone???
    Czy ktoś wie może jak to zrobić:??? znam się trochę na mechanice ale potrzeba do tego też trochę teorii. może jest to jakaś inna przyczyna???
    Proszę o dokładny opis krok po kroku jak to zrobić.

0 3
  • #2 23 Paź 2010 19:35
    burza11
    Poziom 13  

Witaj kolego, z tego co się orientuje jeśli to skuter to zapłonu się nie ustawia, jest tylko jedna możliwość jego ustawienia, ja stawiam na nieszczelność w ukladzie dolotowym (pomiędzy gaźnikiem a filtrem powietrza) lub gdy zamontujesz stożek też mogą być podobne objawy.
    PZDR

0
  • #3 27 Paź 2010 21:02
    wlakop
    Poziom 9  

no własnie to nie jest skyter tylko crosss. Jest możliwosc ustawienia ponieważ głowice wraz z zaworami z całym wałem silnika łączy lańcuszek. Jeśli chodzi o szczelność to sprawdzałem i jest okwszystko odpowiednio dokręcone na uszczelkach.

0
  • #4 27 Paź 2010 21:54
    burza11
    Poziom 13  

a no to kolego nie moge Ci pomóc, sądze że powinny być jakieś znaki lub proponuje Ci zorientować się jaki masz dokładnie silnik i popatrzeć na forach bardziej ukierunkowanych pod twoj motocykl, może jakiś fanklub lub coś tego typu. A dla sprostowania tobie chodzi o ustawienie rozrządu a nie zapłonu.

1