Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS A7V333 wariuje, zawiesza się, czarny ekran

15 Paź 2010 20:40 2684 24
  • Poziom 11  
    Witam szanownych Forumowiczów. Dzięki poradom z tego forum uratowałem z niebytu płytę główną MSI i grafikę ATI.
    Może i w tym przypadku coś pomożecie.
    Mianowicie dostałem płytę główną jak w temacie a ponadto:
    Sempron 2400+ który wykrywany był jako Athlon 1667 Mhz
    Grafika ATI Radeon 9600 PRO 256MB AGP
    Dysk Seagate 120GB
    zasilacz jakiś szitowaty 350W
    RAM 768 GOODRAM 512+256

Kolega stwierdził iż coś mu się chrzani, i prosił o zainstalowanie Windy. Wziąłem pudełko rozebrałem, wyczyściłem, poskładałem i instaluje Windowsa XP SP2.
    Podczas instalacji (kopiowanie niezbędnych plików) zaczęły pojawiać się błędy że niby nie można skopiować jakichś plików. OK myślę sobie, pewnie dał mi brudną płytę, przerwałem instalację i wyczyściłem płytę. Nic to nie dało, gdzieś od 60 albo 70 % postępu błędy odczytu, ale dawałem ignoruj i poszło. Winda się zainstalowała i myślę - dobra nasza. Po instalacji wszystkich sterów zainstalowałem 3DMark01 i włączyłem na test dwukrotny. Poszło bez problemu, zestaw uzbierał jakieś 8000pkt.
    Na drugi dzień oddałem kompa koledze. Po paru godzinach on dzwoni że komp mu się wiesza i nie chce uruchamiać, a jak się uruchomi to wchodzi do biosa. Przywiózł go i sprawdzam, faktycznie nie włącza się, lub jak się włączy to sam wchodzi w bios, po wyjściu z biosa się wiesza przed wejściem na pulpit.
    Od tego czasu było już tylko gorzej, podpiąłem swojego FORTRONA 400W, wymieniałem kości RAM, wpinałem pojedynczo, zmieniałem karty grafiki na GeForce 5200 i nawet RIVA TNT. Bez rezultatu.
    W końcu wgrałem najnowszy bios jaki znalazłem na necie do tej płyty, pomogło na dwa dni i znów to samo, zwiechy, kłopoty z uruchomieniem, samoistne wchodzenie w bios.
    Skończyło się na tym że dałem kumplowi inną płytę główną, a ta mi została. Założyłem do niej ATHLONA 2000+ i swój ram, dołożyłem grafikę RADEON 9550 128MB i dysk 10 GB, podpiąłem wszystko na pająka na biurku i może na 15 prób uruchomił się dwa razy, wchodząc oczywiście od razu w bios, po czym zwiecha. Teraz nie uruchamia się wcale, to znaczy wiatraki pracują, dysk odpala, CD ROM też, poza tym CZARNY EKRAN.
    Miał może ktoś taki przypadek?? Da się to naprawić?? Bo płyta jest niezła, jeszcze by pochodziła trochę.
    Dzięki z góry za pomoc!
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Najpierw cała diagnoza. Czy uruchomi się bez komponentów buzzer. Stan kondensatorów na płycie głównej? odepnij dysk twardy, sprawdź go pod innym komputerem programem HDTune.Przeczyść dokładnie wszystkie podzespoły i sloty.Pomierz napięcia w molexie.
  • Poziom 11  
    Witam, HDD jest sprawny, wyjęty z innego działającego kompa (stoi na nim system w tamtym kompie)
    Co do buzzera to cisza w chwili obecnej, gdy kompa dostałem pierwszy raz to podczas uruchamiania sygnał był, kurczę, jak to opisać, pii-pik, w każdym razie taki jakby przerwany.
    Kondensatory wyglądają ok, nie wybulone i nie wylane.
    Czy taśma od dysku sprawdzona? Jaką pamięć tam umieściłeś - jej parametry?
  • Poziom 11  
    Taśma od dysku ata133 (ta 10 chodzi na tej taśmie w innym kompie),
    ram GOOD RAM 512 DDR PC2700(333Mhz).
    Napięcia takie jak mają być, bez wahań.
    Po podpięciu na pająka tylko tych podzespołów które wymieniłem w poście, zestaw uruchomił się dwa razy, raz zwiecha na post screen(logo asus), druga zwiecha po wejściu w bios i chwili buszowania w nim ( zdążyłem tylko zmienić taktowanie proca na 1667, nie zatwierdziłem, zwiecha)
    Po tym już tylko BLACKSCREEN
    Resetowałem bios, wyłączyłem zasilanie z kontaktu, wyjąłem baterię, zwarłem zworki.
    Brak reakcji na moje działania, nie mam już pomysłów dlatego napisałem posta, przeglądam cały czas Forum i nic na ten temat nie znalazłem, są podobne tematy ale nic nie wnoszą do mojego problemu.
    Dzięki za zainteresowanie!
    Czy pamięć RAM sprawdzana w różnych slotach, przeczyszczony slot AGP, posprawdzaj czy wszystko styka w tym slocie.
  • Poziom 11  
    Witam ponownie, slot AGP czysty, nie widzę żadnych zimnych lutów, sloty pamięci sprawdzone w najróżniejszych możliwych konfiguracjach z rożnymi pamięciami ( dwie 512 i dwie 256 pc2700 rożnych producentów i sprawdzone w innych kompach)). Co ciekawe, gdy jeszcze się komp odpalał, gdy przekładałem pamięci w slotach, czasami się uruchamiał normalnie, lecz było mu bez różnicy jaka to pamięć i w którym slocie.
    Jakieś sugestie??
    Dziś jadę po procek Athlon 1700+, może na nim spróbuję.
    A co sądzisz o tym wykrywaniu Semprona 2400+ jako Athlona 2000+??
  • Poziom 30  
    miałem podobny problem co ty z tą płytą główną:
    - włączałem kompa to zawsze bios wyskakiwał
    - zawieszanie kompa w biosie
    - niekiedy zdążyłem wyjść z biosa ale zawieszał się przy logu Asusa

nie wiedziałem co zrobić, chciałem płytę główną wywalić lecz dorwałem starą płytę ASRock, z której wyciągnąłem tą bateryjkę, wymieniłem ją w moim asusie i od tamtej pory już mi się nie zawieszał bios :) może ci to pomoże pozdrawiam.
    Uaktualnij bios do nowszej wersji to będzie rozpoznawać prawidłowo.
  • Poziom 11  
    Najnowszy bios jaki znalazłem w necie jest datowany na lipiec 2006, i taki zainstalowałem, nic to nie dało, poza tym że komp chodził przez prawie dwa dni bez problemów.
    Spróbuje jeszcze inny procek założyć. Powyczyszczam wszystko jeszcze raz i zobaczę czy to coś da, spróbuję jeszcze inny zasilacz pożyczyć, ale to tylko dla spokojnego sumienia :)
    Tylko co mnie dziwi, to prawie geometryczne narastanie kłopotów z uruchamianiem i stabilnym działaniem. Może ta MOBO już klęka?
    Podaj reversje płyty głównej np.ASUS A7V333 rev.1.04. Jaki masz wgrany aktualny bios - wersja oraz daj znać co dzieje się jak włożysz ten inny procesor.
  • Poziom 27  
    Witam
    Masz jakąś na 100% sprawną kość pamięci RAM?
    Jeśli masz,to spróbuj zainstalować z nią system,albo przeskanuj memtestem posiadane kości.
    Często przyczyna złej instalacji są właśnie moduły pamięci
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Płyta REV. 1.02. Co do biosu nie mam jak sprawdzić wersji bo płyta nie odpala. Podczas instalacji chyba końcówką był nr 17, ale głowy nie dam. Co ciekawe procek jest ujarany (być może przeze mnie, nie miałem wentylatora na radiator do athlona i założyłem z jakiegoś zasilacza, może za słabo chłodził.... bo radiator był gorący..mocno..gorący). Dwa razy się odpalił na tej mobo i zawisł, dzisiaj go zabrałem do kumpla i sprawdziłem na jego płycie, nie ruszył, miałem od niego pożyczyć procek ale zrezygnowałem, żeby mu nie zniszczyć.
    Kości 100 % sprawne, z kompa teściowej :D:D.
    Cholerka, teraz nie mam proca żeby sprawdzić. Może ktoś ma zbędny do sprzedania?
    Uczepiłem się tej płyty jak rzep strupa, ale to ASUS, warty pogłówkowania.
    Dzięki za sugestie! I czekam na kolejne!
    To w końcu nie masz i nie będziesz miał tego Athlona 1700+, czy będziesz miał jakiś procesor aby go sprawdzić?
  • Poziom 11  
    Niestety, nie mam :(. Ale tematu nie zamykam-gdzieś skombinuję jakiś procesor. Wszystkie sloty na płycie dokładnie oczyściłem. Jak dostane jakiś procek to dam znać. Tylko czy to że buzzer się nie odzywa to normalne jest?
    Brak komunikatów ze speakera jest informacją o uszkodzeniu płyty głównej lub procesora, więc jest prawdopodobne że jeżeli socket jest cały to po włożeniu innego procesora zacznie wszystko działać. Wrzuć screeny gniazda procesora i samego procesora,żeby zobaczyć jak to wygląda.
  • Poziom 11  
    Oto zdjęcia
    ASUS A7V333 wariuje, zawiesza się, czarny ekran ASUS A7V333 wariuje, zawiesza się, czarny ekran ASUS A7V333 wariuje, zawiesza się, czarny ekran
    może coś zauważysz
    ech. nieostre trochę wyszły, ale na procku nie ma nic upalone czy ukruszone.
    Faktycznie nie widać żadnych fizycznych uszkodzeń,zobaczymy co będzie się działo na dobrym procesorze.
  • Poziom 11  
    Dodaję jeszcze zdjęcie całej płyty
    ASUS A7V333 wariuje, zawiesza się, czarny ekran
    na moje oko nic uszkodzonego nie widać.
  • Poziom 11  
    Witam ponownie. Założyłem procesor Athlon XP1200+, podpiąłem na pająka pozostałe podzespoły (HDD,DVD). Ciemny ekran, wentylatory chodzą. kilkakrotnie szybko nacisnąłem (tzn szybko zwarłem przewody do uruchamiania) power, komputer ożył, wszedł w bios( ustawienia proca 9x100MHz, do wyboru jeszcze 1200 i 1500) Zostawiłem jak było, ustawiłem datę i zapisałem. Wyłączyłem na chwilę (około 15 min) Po ponownym włączeniu znowu wszedł w bios i data była skasowana ( tzn. musiałem ustawiać jeszcze raz) a na czerwono widniał po angielsku komunikat że "twój komputer zawiesił się z powodu ustawienia zbyt wysokiej częstotliwości zegara, popraw ustawienia i zrób reset"
    Co Wy na to?
    Płyta leży czy jak?
  • Poziom 30  
    jak mówiłem na początku sprawdź bateryjkę na płycie głównej. Miałem taki sam problem jak ty że nie zapamiętywał ustawień w biosie bo bateryjka padła, i resetował się ciągle pozdro.

@Down

tak to jest jak się olewa opinie ludzi bez dużej rangi.. mój post był na początku tematu, i opisałem że miałem taki sam problem i tą samą płytę główną ale jak widać autor to olał... u mnie pomogła wymiana baterii.
    Jak data była skasowana to bateria do wymiany.
  • Poziom 11  
    OK, dziś kupię i wymienię baterię i zobaczę czy to coś da.
  • Poziom 11  
    Witam, wymieniłem baterię, płyta już nie wstaje w ogóle, nie reaguje na przycisk power.
    Pewnie pójdzie do kosza.
  • Poziom 11  
    Płyta padła całkiem, temat zamykam, dziękuję za porady wszystkim Forumowiczom którzy zainteresowali się tematem.