Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generowanie zaklocen sygnalu danej funkcji w C

15 Paź 2010 21:36 1087 3
  • Poziom 9  
    Witam mam dwa pytania:

1.Mam wygenerowac sygnal zaklocen w postaci "szpilek" o podanej przez uzytkownika prawdopodobienstwie wystepowania i amplitudzie. a nastepnie nalozyc go na wczesniejsza funkcje (jakas tam zmodyfikowana sinusoida), o ile z nalozeniem sobie poradze, o tyle nie mam pomyslu jak wygenerowac takie zaklocenia ? Moze ktos ma jakis pomysl na implementacje tego w C???

2.Drugie pytanie dotyczy filtracji poprzez srednia z 6-sciu probek na czym taka filtracja polega bo nie bardzo moge znalezc cos sensownego w internecie?? Znalalzlem informacje ze dla kazdego kroku liczymy srednia z 6 kolejnych i przesuwamy sie o jeden krok itd. ale czy to o to chodzi i to nie zmieni sygnalu ??
  • Poziom 42  
    1. if (rand()%100>prawdopodobienstwo) dodaj_szpilke()
    2. Prawdopodobnie chodzi o to, aby:
    I. Wyznaczyć średnią 6 próbek
    II. Jeśli próbka 7 jest większa (mniejsza) od średniej (oczywiscie w jakiś granicach błędów, np przekracza 95%) - obcinamy ją.
    III liczymy średnią z próbek 2-7 (włącznie z tą odrzuconą)
    IV Postępujemy analogicznie jak w II...

Filtr z założenia zmienia sygnał ;)
  • Poziom 9  
    a jak powinna wygladac ta szpilka jak podaje tylko jej amplitude, zawsze ma byc stala czy z przedzialu ?
  • Poziom 10  
    Szpilki można generować w taki sposób:
    Code:

for(i=0;i<ilosc_szpilek;i++)
              {   
                 szpilka[i]=rand()%10000;
                 szpilka[i]=((szpilka[i]/5000)-1)*amplituda;
              }

i w ten sposób ładnie Ci generuje szpilki z przedziału -1 do 1 przemnożone przez daną amplitudę.