Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onkyo tx-sr604e - dźwięk z HDMI

15 Paź 2010 21:55 4581 7
  • Poziom 20  
    Witam.
    Chciałbym podłączyć laptopa do Amplitunera Onkyo TX SR-604E poprzez HDMI.
    Amplituner ma jedno wyjście HDMI do którego ma być podłączony TV oraz 2 wejścia HDMI. Do jednego z wejść chcę podłączyć właśnie laptopa aby przekazał obraz (i przy okazji dźwięk) do TV.
    Teraz pytanie:
    Czy po podłączeniu laptopa usłyszę dźwięk tylko w TV czy również w głośnikach podłączonych do amplitunera?
    Próbowałem przebrnąć przez manuala w języku angielskim ale niestety nie poległem.
    Proszę o pomoc w ustawieniu amplitunera.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Radeusz napisał:
    Dźwięk usłyszysz tylko w głośnikach amplitunera.

Kolego Radeusz widzę, że Twoja wiedza jest jeszcze mniejsza niż moja. Na stronie 76 manuala znalazłem co następuje:

Onkyo tx-sr604e - dźwięk z HDMI

Ale nie w tym rzecz. Po w tym samym manualu jest napisane, że po podłączeniu kabla HDMI na wyświetlaczu amplitunera powinien zapalić się znaczek HDMI. Niestety tak się nie dzieje. Sprawdzałem na 2 kablach oraz na laptopie z HDMI jak i na odtwarzaczu Bluray BD-P4600.
    Czy znaczenie może mieć to, że w amplitunerze jest HDMI 1.1 a w laptopie/odtwarzaczu może być jakieś nowsze?
  • Poziom 20  
    Oj chyba sie nie rozumiemy.
    Wyżej wymieniona opcja powoduje włączenie lub wyłączenie dźwięku w głośnikach telewizora podłączonego pod HDMI out.
    Nigdzie w manualu nie jest napisane, że włączenie/wyłączenie dźwięku na porcie HDMI out ma jakikolwiek wpływ na dźwięk przekazywany do kolumn.

Radeusz napisał:
    Może głupia podpowiedź ale napis HDMI ma się pojawić na telewizorze ustawionym na odbieranie właśnie z tego portu. Poza tym ( kolejne głupie pytanie) po co ci ten napis?

Ja mówię o znaczniku na wyświetlaczu na amplitunerze. Po podłączeniu kabla HDMI ma się zapalić na LCD Onkyo znaczek hdmi oznaczający, że amplituner "widzi" sygnał w wejściu HDMI in (strona 9 w manualu)

Radeusz napisał:
    Co do tego HDMI 1.1, HDMI jest kompatybilne wstecz, więc nie powinno być żadnych problemów.

Przed HDMI 1.1 bylo tyko HDMI 1.0 więc w przypadku kompatybilności wstecz tylko właśnie 1.0 mogłoby być obsłużone.

Aby HDMI port HDMI 1.1 obsłużył kolejne wersje (1.2, 1.2a, 1.3 i tak dalej aż do 1.4) musiałby być kompatybilny do przodu!
    Pnadto nie wiem co zmienia się w HDMI na tyle aby amplituner nie widział kabla

Manual dostępny tutaj
  • Poziom 20  
    Nie ma żadnego sygnału na HDMI out lub inaczej nic nie widać na TV. Znaczek ma znaczenie bo jak dla mnie to abo porty HDMI sa uwalone albo dzieją się cuda.