Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka AMICA Supernowa (wolnostojąca)

15 Paź 2010 22:39 3339 3
  • Poziom 2  
    Witam, mam dwa problemy dotyczące w/w sprzętu:
    1. na wyświetlaczu programatora niektóre "pixele" nie są wyświetlane
    2. spaliła się dolna grzałka i nie wiem, od której strony jest dostęp, aby ją wymienić (kuchenka jest "wpasowana" pomiędzy meble w stałej zabudowie i o ile jest to w ogóle możliwe, nie chciałbym jej stamtąd wydłubywać)
  • Poziom 23  
    Witam niestety do grzałek tylko dostaniesz się od tyłu powodzenia
  • Poziom 19  
    Programator albo zabrudzony albo do wymiany.
    Do grzałki można tylko dostać się po odkręceniu tylnej ściany.
  • Poziom 2  
    Oto rozwiązanie problemu: kuchenka nie jest moja, a rodziców i jest zamontowana pomiędzy meblami w stałej zabudowie, ponadto rura gazowa jest zrobiona w miedzi "na stałe" (lut). Z informacji, którą mi przekazali wynikało, że nie działa dolna grzałka. Zanim zweryfikowałem tą informację, to kupiłem nową dolną grzałkę i po połowie dniówki (problem z meblami, aby wysunąć na ile pozwoliła rura gazowa) wymieniłem dolną grzałkę, dla ciekawości pomierzyłem starą i miała "ciągłość" i rezystancję ok. 64 Ohm... I tu jakby mnie ktoś w gębę strzelił, bo dolna grzałka OK!!! Po wsunięciu kuchenki okazało się, że nie dogrzewa, przy czym na termoobiegu, ponieważ dół i góra grzała. Na Elektodzie znalazłem wątek o trzeciej (!!!!!) grzałce od termoobiegu. I tu zaskoczenie, bo niby dostęp do samej grzałki jest od wnętrza piekarnika (4 wkręty), to aby ją wyjąć trzeba odkręcać tył, bo od tyłu jest mocowana... Będzie kolejne pół dniówki :-).
    Co do programatora, to znalazłem nowy identyczny (DIEHL z końcówką -002) za ok. 70-80 PLN. Prawdopodobnie wypaliły się "cyferki", bo w jednym miejscu jest takie przebarwienie/przepalenie w środku wyświetlacza...