Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja obrotów wrzeciennika szlifierki kłowej SWA-25

16 Paź 2010 00:31 2709 4
 • Poziom 10  
  Zwracam się z prośba o pomoc w nastepującej kwestii.Niedawno dostałem w spadku do swojego zakładu prawie nową szlifierkę kłową SWA-25 z 1967 roku.Mechanicznie jest w stanie idealnym.Natomiast problem polega w tym ,że podczas jej "leżakowania" w poprzednim zakladzie ktoś się nie bał i za..............:D agregacik (silnik 3 fazowy + pradnica pradu stałego PBSO12X) wraz opornicą służaca do regulacji obrotów wrzeciennika(napędu detalu).Prądnicę udało mi się dokupić na Allegro,silnik we wrzecienniku jest w sumie taki sam jak zakupiona prądnica.Natomiast nie wiem co wstawić w miejsce opornicy.Z tego co udalo mi się ustalić jest to niby silnik szeregowy.Rozglądałem się za oryginalną opornicą jednak nie znam jej żadnych parametrów.Silnik-prądnica mam moc 0,7kW 110 V DC i 8,84A.Zakres obrotów na skali która została pokazuje 0-680 obr/min.Prosze o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.Z góry dziekuje za wszystkie sugestie.

  Po kropce i przecinku dajemy spację (odstęp). Jednostki elektryczne [kW] piszemy właściwie, a nie małymi literami. Po napisaniu postu używamy modułu sprawdzania pisowni. Proszę poprawić. [retrofood]
 • Poziom 10  
  Dzwoniłem niestety nie posiadają.
 • Poziom 14  
  Witam !
  Nie tak dawno przerabiałem szlifierkę do wałków produkcji szwajcarskiej . Klient miał ciągle problem ze sterownikiem do regulacji obrotów wrzeciennika / elektronika 20-letnia /. Zastosowałem z powodzeniem zespół napędowy : silnik 3 -fazowy 1,5 kW/ 1400 obr/min oraz falownik z zasilaniem 230 ACV. Ja ze swej strony proponuję takie rozwiązanie. Odpowiednia konfiguracja falownika pozwoliła na różne opcje szlifowania. Maszyna ta pracuje bezawaryjnie już 6 lat .
  W tej szlifierce będziesz miał ciągle problemy z prądnicą . Przy długotrwałej pracy zawieszają się szczotki lub opornica będzie dawała skoki obrotów silnika wrzeciennika .
  Pozdrawiam.
 • Poziom 10  
  Miałem też taką propozycję od jednego znajomego elektyka, natomiast drugi ostrzegł mnie przed nią twierdzac, że wbrew pozorom przy dużym detalu przykładowo średnica fi 200 i długości 1000 mm i dodatkowym dociskiem kłów silnik trójfazowy moze nie ruszyc i dlatego producent nie bez powodu zastosował tam silnik szeregowy charakteryzujący sie tym, że może ruszać pod dużym obciążeniem. Teraz więc już sam nie wiem.Chetnie zakupie taką opornicę.