Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regulacja obrotów wrzeciennika szlifierki kłowej SWA-25

Fizyk0 16 Oct 2010 00:31 3375 4
 • #1
  Fizyk0
  Level 10  
  Zwracam się z prośba o pomoc w nastepującej kwestii.Niedawno dostałem w spadku do swojego zakładu prawie nową szlifierkę kłową SWA-25 z 1967 roku.Mechanicznie jest w stanie idealnym.Natomiast problem polega w tym ,że podczas jej "leżakowania" w poprzednim zakladzie ktoś się nie bał i za..............:D agregacik (silnik 3 fazowy + pradnica pradu stałego PBSO12X) wraz opornicą służaca do regulacji obrotów wrzeciennika(napędu detalu).Prądnicę udało mi się dokupić na Allegro,silnik we wrzecienniku jest w sumie taki sam jak zakupiona prądnica.Natomiast nie wiem co wstawić w miejsce opornicy.Z tego co udalo mi się ustalić jest to niby silnik szeregowy.Rozglądałem się za oryginalną opornicą jednak nie znam jej żadnych parametrów.Silnik-prądnica mam moc 0,7kW 110 V DC i 8,84A.Zakres obrotów na skali która została pokazuje 0-680 obr/min.Prosze o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.Z góry dziekuje za wszystkie sugestie.

  Po kropce i przecinku dajemy spację (odstęp). Jednostki elektryczne [kW] piszemy właściwie, a nie małymi literami. Po napisaniu postu używamy modułu sprawdzania pisowni. Proszę poprawić. [retrofood]
 • #3
  Fizyk0
  Level 10  
  Dzwoniłem niestety nie posiadają.
 • #4
  wmazek
  Level 16  
  Witam !
  Nie tak dawno przerabiałem szlifierkę do wałków produkcji szwajcarskiej . Klient miał ciągle problem ze sterownikiem do regulacji obrotów wrzeciennika / elektronika 20-letnia /. Zastosowałem z powodzeniem zespół napędowy : silnik 3 -fazowy 1,5 kW/ 1400 obr/min oraz falownik z zasilaniem 230 ACV. Ja ze swej strony proponuję takie rozwiązanie. Odpowiednia konfiguracja falownika pozwoliła na różne opcje szlifowania. Maszyna ta pracuje bezawaryjnie już 6 lat .
  W tej szlifierce będziesz miał ciągle problemy z prądnicą . Przy długotrwałej pracy zawieszają się szczotki lub opornica będzie dawała skoki obrotów silnika wrzeciennika .
  Pozdrawiam.
 • #5
  Fizyk0
  Level 10  
  Miałem też taką propozycję od jednego znajomego elektyka, natomiast drugi ostrzegł mnie przed nią twierdzac, że wbrew pozorom przy dużym detalu przykładowo średnica fi 200 i długości 1000 mm i dodatkowym dociskiem kłów silnik trójfazowy moze nie ruszyc i dlatego producent nie bez powodu zastosował tam silnik szeregowy charakteryzujący sie tym, że może ruszać pod dużym obciążeniem. Teraz więc już sam nie wiem.Chetnie zakupie taką opornicę.