Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Creative Inspire GD580 5.1 i CREATIVE CAMBRIDGE MEGAWORKS TH

kulmas 16 Oct 2010 08:51 2171 2
    kulmas
    Level 10  
    Witam od dłuższego czasu posiadam zestaw Creative Inspire GD580 5.1.
    i służy mi on głównie do filmów i muzyki z dvd.
    Chciałem ostatnio troszkę poprawić brzmienie zestawu i kupiłem okazyjnie drugi zestaw
    tj.CREATIVE CAMBRIDGE MEGAWORKS thx.
    Myślałem że może uda mi się je podłączyć do dekodera z gd580 i będzie ładniej grał.
    Niestety gdy podłączyłem ten zestaw do dekodera wyszło że gra gorzej niż gd580(więcej szumów,brak czystości brzmienia)
    Testowałem też CAMBRIDGE MEGAWORKS podłączone pod komputer z kartą audidzy2 tam grają bardzo dobrze chyba lepiej niż mój zestaw gd580 z dekoderem +dvd.
    Mam pytanie czy mogę podłączyć satelitki z CREATIVE CAMBRIDGE MEGAWORKS do subwoofera w GD580,czy nic się nie spali?
    Różnica wat jest bardzo duża
    CREATIVE CAMBRIDGE MEGAWORKS thx
    Glośniki satelitarne:
    Moc znamionowa: 70 W na kanal (x 5 kanalów)

Creative Inspire GD580 5.1
    Moc głośników satelitarnych: 6 W (RMS) na kanał (5 kanałów)
    Eminence
    Level 17  
    Czy to ma sens?

Jest az taka roznica w dzwieku?
    Jezeli sa jacki na obydwach to experymentuj tylko jak podlaczasz to volume na minimum i suckesywnie wiecej dawaj zeby nic nie spalilo. JAk cos bedziec charczec to znak aby zaprzestac dodawac mocy.
    Te zestawy sa projektowane aby dzialac z glosnikami ktore byly w zestawie ale nic nie zabranie podlaczac innych glosnikow do nich wiec powodzenia ;)

Regulamin p.15
    (dj-MatyAS)
    kulmas
    Level 10  
    Sprawdziłem i tak jak pisałeś nie miało to sensu.
    Podłączyłem dwie satelitki cambridge i próbowałem sprawdzić je na stereo,i wyszło że grają dość dobrze, jednak dźwięk jest mało czysty zbyt basowy,mało tonów wysokich.
    Niestety satelitki CAMBRIDGE MEGAWORK mają już taką konstrukcję że reguluje się w nich poziom tonów niskich i wysokich za pomocą pilota,a w dekoderze gd580 niema takiej regulacji,reguluje się tylko poziom głośności poszczególnych głośników.
    Dzięki za radę
    Pozdrawiam