Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie działa mysz ani klawiatura

16 Paź 2010 11:12 5659 14
  • Poziom 18  
    Witam, dziś jak odpaliłem laptopa HP 530 z Win Xp sp3 nie działa mi mysz, touchpad ani klawiatura. Wieczorem jak szedłem spać wszystko było ok, dziś rano jak pokazał się pulpit to pokazała się ikona że instaluje się nieznane urządzenie, chodzi najpewniej o mysz która mam podłączoną pod USB. Tylko że wcześniej były zainstalowane wszystkie sterowniki i było OK. W trybie awaryjnym to samo. Nie mogę przywrócić systemu, bo nie mogę poruszać się po systemie.

Wie ktoś może jak usunąć te sterowniki(raczej tu one będą winne) z Ubuntu Live CD, albo może jakiś inny sposób. Przepinałem, odpinałem mysz, uruchamiałem ponownie system, nic się nie zmieniło. Przycisk Power działa, klawiatura też, bo sprawdzałem poprzez włożenie płyty z Windowsem, Wszystko działa pod Ubuntu Live CD
  • Poziom 43  
    Czyli jak w końcu jest- działa Ci klawiatura w laptopie czy nie?
    Wnioskuję z wypowiedzi że działa więc nie ma problemu z usunięciem (odinstalowaniem) dowolnego sprzętu.
  • Poziom 18  
    Działa ale nie pod Windowsem, działa pod ubuntu i jak włoże płytę z Widnowsem. Nie działa jak włącze normalnie system
  • Poziom 43  
    Jeśli ani normalnie ani w trybie awaryjnym nie działa tzn. że labo jakiś sterownik konkretnie przeszkadza albo jakiś wirus :/
    Jeśli chcesz mieć nadal ten windows to po prostu go napraw - bootowanie z CD.
  • Poziom 18  
    O naprawianiu też pomyślałem. Myślałem że może jak usunę ten sterownik myszy z windowsa (przez ubuntu, teraz na nim siedzę) to przy ponownym uruchomieniu systemu, mysz się zainstaluje poprawnie i będzie OK
  • Poziom 18  
    W takim razie mam jeszcze jedno pytanie. Mam płytkę z Windowsem XP sp3 z uczelni, ale nie ma ona opcji naprawy. Mam też inną płytę też z Win XP sp3, która taką opcję posiada. Nie bedzie przez to problemów. Mam zainstalowany system z uczelnianej płyty.
  • Poziom 18  
    naprawa pomogła, dziękuje za pomoc.
  • Poziom 2  
    Witam,mam ten sam problem:/ Z tym ze jak próbuje naprawić system to przy 34 min instalowania laptop mi się zawiesza.Spróbowałem wiec zformatować dysk i wgrać na nowo xp,pomogło lecz tego samego dnia przy 4 ponownym uruchomieniu znów ten sam problem:/ teraz wogóle niemoge nic zrobic,nawet zaistalowac windowsa bo niemoge wpisac klucza:/ prosze pomocy.
  • Poziom 2  
    Dzisiaj udało mi się zainstalowac windowsa,odrazu wgralem program combo fix i przeskanowalem nim laptopa okazlalo sie ze mam infekcje, c:\windows\system\WINSPOOL.DRV
    c:\windows\system32\msgsvc.dll
    skanowalem wczesniej roznymi programi lecz bez skutku no ale jak widac kombo fix pomogl,wygenerowal log,tylko niewiem czy byl wstanie wszystko usunac,bo zostal mi problem z bateria,jak podlacze ja do laptopa to odrazu sie zawiesza,rownierz jak probuje wejsc w miernik energii to jest tak samo,mysle ze moze mam cos w biosie,ale zflaszowalem go i nadal nic nie pomoglo no ale laptop dalej chodzi. moj problem zaczal sie po tym jak wgralo aktualizacje windowsa po tym uruchomiłem na nowo laptopa i klawiatura przestala dzialac i touch pad tez.

Dodano po 4 [minuty]:

jeszcze jedno przed tym jak mi klawiatura przestala dzialac to zauwazylem ze mam problem z bateria,jak odlacze od zasilania trzyma tylko z 3 min,wczesniej bateria chodzila bez zarzutu,mysle ze to tez moze byc spowodowane infekcja
  • Poziom 18  
    Spróbuj wyłączyć baterię w Menadżerze urządzeń i zobacz czy się coś zmieni
    nie działa mysz ani klawiatura
  • Poziom 2  
    wylaczyłem baterie i bylo ok,gdy właczylem to odrazu zawias,uruchomiłem ponownie i znowu niedziała klawiatura i touch pad:/ odlaczylem baterie i uruchomiłem i wszystko działa,chyba to wina bateri.Jeszcze raz przeskanowalem combo - fixem i znowu znaleziono rookit i te same pliki zainfekowane co wczesniej,niby usunelo tak jak wczesniej ale mysle ze dalej sa zainfekowane:/ ma ktos moze pomysl jak je usunac?