Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie USB do złącza SATA w laptopie

Spacewalker 16 Paź 2010 11:27 3549 11
  • #1 16 Paź 2010 11:27
    Spacewalker
    Poziom 32  

Mam kieszeń na dysk SATA 2,5" do laptopa, a chciałem ją przerobic np na czytnik kart pamięci lub nawet HUB USB, ładnie wycinając by to wystawało na równo z laptopem. Jak mozna takie USB podłaczyc pod SATA ? bezpośrenio pod PINy ? ktoś moze cos doradzic ?

• #2 16 Paź 2010 14:29
    Usunięty
  • #3 16 Paź 2010 21:16
    Spacewalker
    Poziom 32  

Szkoda. Coraz wiecej jest konwerterów a tego nie ma. Jest cos takiego z Mini PCi-e na USB , ale u mnie takie złacze akurat siedzi pod klawiatura i nie ma dobrego dojscia, Poza tym 2 mam juz zajete.

• #4 16 Paź 2010 23:04
    pietrach
    Poziom 13  

czytnik kart pod usb 5zł, hub 8zł, po co kombinować. Monza oczywiście zaopatrzec sie w konwekter SD>sata

Moderowany przez gsm_virus:

Regulamin punkt 15 zobowiązuje wszystkich do "poprawnej pisowni".
    Kolejny post w tym stylu, ukarzę ostrzeżeniem

• #5 17 Paź 2010 09:41
    Usunięty
  • #6 17 Paź 2010 19:46
    Spacewalker
    Poziom 32  

Nie lubie jak mi się cos majta z tyłu komputera. Mowa o SATA, a mój D630 akurat nie ma. Ma tylko 2 x MiniPCi-e na WiFI i 3G karte.

• #7 19 Paź 2010 06:56
    jurek1980
    Poziom 26  

A ja powiem szczerze, że nie zabardzo wiem co chcesz osiągnąć. Chcesz na stałe wyjąć dysk i zastąpić go urządzeniem na USB? Nasuwa się myśl po co? Jeśli chcesz rozszerzyć ilość portów USB to karta PCMCIA>USB ( na 2 porty nie wymaga dodatkowego zasilacza) Jeśli chcesz podłączyć coś pod USB w środku laptopa to bardziej zainsteresował bym się na Twoim miejscu złączem WWAN (Pin 36: USB D- , pin 38: USB D+) lub jeśli nie masz modułu i nie korzystasz to złączem bluetootha. Dodatkowo w złączu taśmy palmrest> płyta masz jeszcze USB służące do obsługi czytnika linii papilarnych, który także nie często występował, więc może masz to niewykorzystane.

• #8 19 Paź 2010 08:46
    Spacewalker
    Poziom 32  

Chce obudowie MultiBay zainstalowac usb po to tylko by tam zainstalowac konwerter (adaptor) na MiniPci-e i dociagnac kable antenowe by zainstalowac TV tuner na MiniPciE. Ew rozszezycz to o port USB w środku a na stałe zabudowac czytnik kart pamięci.
    Przejsciowka z WWAN pozbawi mnie jednej karty i wtedy bede musiał tam zainstalowac 2. na MiniPCi-e ma WiFi i WWAN, BT siedzi na mały złaczu (model 360)
    Czytnik lini papilarnychj jest ale cos pomysle z tym w takim razie. Myslalem ze prosciej bedzie podpiąc się pod PIN-y dysku SATA czy IDE w MultiBayu i po sprawie.

• #9 20 Paź 2010 02:43
    Usunięty
  • #10 20 Paź 2010 07:36
    Spacewalker
    Poziom 32  

O ... juz lepiej. A mam obudowe w MultiBay na SATA, chyba ze to jakis konwerter lipny. Główny dysk tez jest SATA wiec cos w tym chyba musi byc. Ze smarCard kozysma sporadycznie. Masz opis całego tego złacza?

• #12 14 Cze 2014 13:07
    mr18
    Poziom 9  

Pozwolę sobie odkopać temat. Zamierzałem wykorzystać stację dyskietek a właściwie jej tylne gniazdo od serii Dell Latitude D630 do podłączenia dodatkowego dysku. Niestety nie działa to tak jakbym chciał. Po podłączeniu urządzenia takiego jak dysk, pen drive czy karta pamięci są one wykrywane przez usb ze schematu. Problem w tym, że prędkość przy kopiowaniu jest ograniczona do USB 1.1 (1MB/s przy kopiowaniu), Win 7 wyświetla również komunikat "To urządzenie może działać szybciej...". Tylne gniazdo multibay od stacji dyskietek ma wewnątrz cztery kolory kabli: czerwony, zielony, biały i czarny. Dolutowałem do nich gniazdo usb i podłączyłem zewnętrzne urządzenie. Po ponownym podłączeniu dedykowanego FDD komunikat o wolnym usb nie pojawia się. Czy ja robię coś źle? Sterownik jest napisany tylko pod konkretnego producenta FDD?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME