Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SKT2052 problem z wodą, pompą czy solą?

16 Paź 2010 11:38 7544 3
  • Poziom 9  
    Witam

Ogólnie przeszukałem całe forum AGD i o moim modelu jest bardzo mało. Więc napisać muszę.
    Zaczęło się od tego że naczynia były po umyciu zalane solanką, dokumentnie. A na dnie zmywarki została woda z tą że solanką. Kolor mleka.
    W tym samym czasie zauważyłem że soli ubywa na potęgę. 3 mycia wcześniej sypałem soli na maksa, a już pokazuje że zostało 1/4 zbiornika. Normalnie to by wystarczyło na 15-20 myć.
    Dodatkowo stwierdzam że nie słyszę pompy usuwającej wodę podczas żadnego momentu cyklu, jest tylko buczenie. Pozostałem elementy cyklu idą normalnie.
    Prosiłbym o ew. pomoc, schemat budowy zmywarki itp.
    Znalazłem jakiś link do schematu ale nie działa.
    Moja zmywarka jest dość mocno zabudowana w narożniku kuchni, więc zanim się zdecyduję na rozbiórkę pół kuchni to chciałbym wiedzieć gdzie szukać, jak działać i ew. wiedzieć gdzie co kupić.

Pozdrawiam

Robert

Rozebrałem zmywarkę i wiem że problemem jest pompa lub coś co jest istotne do wypompowania wody ze zmywarki. Zmywarka nie wypompowała ani kropli wody. Pozostałe cykle idą OK.
    1. Problemem moim teraz jest umiejscowienie tejże pompy. (dodaję zdjęcia, czy ktoś widzi pompę?) Myślałem że to to jest z oznaczeniem 1 730 591 ale przecież to jest grzałka, prawda?
    2. Jak się do niej dostać, aby ją rozebrać? (czyżby mam zdjąć podłogę?, a może zbiornik?)
    Jakieś inne propozycje naprawy, sprawdzenia poszczególnych elementów?

Moderowany przez skryn:

Załączniki usunąłem, załadowałem zdjęcia w postaci obrazków. Proszę następnym razem korzystać z TEj instrukcji.

• Poziom 9  
    Sam sobie odpowiem, chociaż na kilka szczegółów które znalazłem.
    Z pewnością następnym będzie łatwiej znaleźć cokolwiek o tych zmywarkach.
    A więc ten model nazywa się jeszcze:
    BOSCH S2R1B
    SIEMENS SK 23301 / 01
    SIEMENS SK 23301 / 03
    SIEMENS SK 23301 / 04
    SIEMENS SK 23301 / 05 i inne pochodne (różnice kolorów i programów)
    oraz prawdopodobnie nazywać się może
    SKT5002
    SKT5002EU
    SKT2052
    SKT5108EU
    znalazłem jakiś chorwacki dokument należący do
    BOSCH AND SIEMENS HOME APPLIANCES GROUP
    który mówi że ww. "ordering codes" nie mają nawet przynależności do Marki.

A tutaj jest link do strony Siemens ze schematami budowy
    http://www.siemens-eshop.com/serviceeshop3(bD...A2MA==)/doc/displaydocpng.pdf?prod=SK23301/01

Czy teraz ktoś może mi pomóc powiedzieć jak rozebrać maszynę aby dostać się do pompy i który to jest element?
    Czy to jest na 3 stronie numer 065553?
  • Poziom 20  
    najlepiej od wewnątrz odkręć dużą nakrętkę od zbiornika soli zdejmij go (na zewnątrz ) i pod spodem zobaczysz pompę wylewającą
  • Poziom 9  
    No i znowu sam sobie pomogłem

Następnego dnia, olśniło mnie. Zastawiałem się jak ją rozebrać i znalazłem mały niuans.
    Gdy już wiedziałem gdzie jest umiejscowiona pompa, zajrzałem do komory myjącej, zobaczyć jak to jest połączone i po zdjęciu filtrów ujrzałem znajdującą się tam małą dziurkę 1,5mm średnicy tuż przy pompie. włożyłem tam śrubokręt i się okazało że poruszając nim ruszam łopatkami pompy.
    Widocznie producent przewidział taką ewentualność zblokowania pompy (zgaduję z różnych przyczyn) i chciał w ten sposób ułatwić dojście do pompy, umiejscowionej bądź co bądź w trudno dostępnym miejscu.
    W każdym bądź razie pomogło, tak zwykłe poruszanie łopatkami pomogło "rozruszać" pompę.
    Zrobiłem już 6 pełnych zmywań i działa elegancko.
    Temat uważam za zamknięty.