Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

samsung s850 zepsuta osłona obiektywu

kubens10 16 Oct 2010 12:27 2511 4
    kubens10
    Level 9  
    Witam

pożyczyłem aparat koleżance i jak do mnie wrócił nie chcę otworzyć się osłona obiektywu. Aparat normalnie się uruchamia i jak palcem odciągnę osłonę to teoretycznie można robić zdjęcia. Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić

Tak wygląda aparat po włączeniu
    samsung s850 zepsuta osłona obiektywu
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    kubens10
    Level 9  
    Niestety woda destylowana tez nie pomogła. Przednia ramka (osłonka na rancie obiektywu) odpadła i pokazały się dwie śrubki jak zdobędę gdzieś w akademiku śrubokręt montażowy to zaglądnę do środka. Może wystarczy założyć na jakiś siłowniczek albo kij wie co innego i będzie działało ostatecznie jak nikt z forumowiczów nie będzie mógł mi pomóc wymontuję osłonkę i coś znajdę do przykrywania obiektywu.

Zdania rozpoczynamy wielką literą, a kończymy (przecinki)?
    Proszę to poprawić.
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    [_P_]
    ion-tichy
    Level 31  
    Jak w większości usterek mechanicznych należy po prostu zacząć od ustalenia co jest przyczyną, że jakiś element nie zamyka się bądź nie otwiera.
    Ustalenie tego jest punktem wyjścia do ew. dalszych działań.
    W tym wypadku jeśli kolega ma problem z podstawowymi narzędziami typu wkrętak PH00 to czarno to widzę. A na marginesie proponowałbym zacząć od dokumentacji takiego bądź podobnego Samsunga.
    kubens10
    Level 9  
    Problem rozwiązałem przyczyna było pękniecie jednego oczka na sprężynce (sprężynka była zakończona oczkami z obu stron) otwierającej osłonę. Rozwiązałem to rozciągając sprężynkę i zahaczając o jeden ze zwoji i jak narazie działa.

można zamknąć wątek