Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop Toshiba Satellite L305-S5885 ciągły restart

lukasz-1980 16 Oct 2010 13:35 3207 4
 • #1
  lukasz-1980
  Level 9  
  Witam.
  Zakładam temat jeszcze raz, ponieważ wczoraj został usunięty z powodu braku modelu laptopa. Liczę, że tym razem temat zostanie.
  Sprawa wygląda następująco.
  Mam problem z laptopem znajomego. Otóż laptop sam się restartuje. Na początku myślałem, ze to problem z oprogramowaniem i prosiłem Was o pomoc już wcześniej w tym wątku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1783192.html
  Niestety wszystko wskazuje na to, ze problem jest poważniejszy, ponieważ laptop restartuje się nawet przy próbie wykonania fabrycznego recovery odpalanego z płyty.
  Restartuje się również na ubuntu odpalanym z live cd w całkowicie losowych momentach.
  Myślałem jeszcze o aktualizacji biosu, ale na tak niestabilnym sprzęcie to chyba nie najlepszy pomysł. Pewnie i tak nie wiele by to pomogło.
  Może ktoś podpowie co jeszcze mogę sprawdzić domowymi sposobami, czy może to być problem z płytą główną ? Może układ zasilania ? Laptop podczas pracy wczesniej w win vista również się restartował. Nie występował żaden blue screen.
  Da się to jakoś sprawdzić ?
  Pamięci i dysk przetestowane programami diagnostycznymi - są sprawne, temperatury podczas obciążenia również w granicach normy.

  sprzęt:
  Toshiba Satellite L305-S5885
  obecnie bez systemu operacyjnego, próba wykonania fabrycznego recovery kończy się restartem na planszy "kopiowanie plików" (czasem trwa to dłużej czasem krócej) (zdjęcie w załączniku).
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  lukasz-1980
  Level 9  
  Czy podczas takiego uszkodzenia system nie wywalał by żadnych bluescrenow ?
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  lukasz-1980
  Level 9  
  Tak wlaśnie się zastanawiałem, dlaczego północny. Dyskiem steruje mostek południowy, więc mógł by mieć wpływ na restart podczas kopiowania plików przy recovery. Z drugiej jednak strony laptop wyłącza sie na live cd ubuntu nawet w stanie idle. Smart dysku jest również w porządku, żadnych błędów crc.