Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B przed lift oświetlenie wnętrza pobiera prąd 2A !

16 Paź 2010 14:24 2403 2
  • Poziom 11  
    Witam,

Mam problem wyładował mi się dziś akumulator wiedząc że zdarzało mu się wyładować w lato postanowiłem kupić nowy. Kupiłem nowy podłączyłem i coś mnie tknęło żeby sprawdzić pobór prądu i oniemiałem przy otwartych drzwiach 2,1 A ! przy zamkniętych jakieś 0,6 A. Powyciągałem wszystkie bezpieczniki po kolei i wyszło że to bezpiecznik nr 22 odpowiada za komputer, radio, oświetlenie wnętrza. Jak się można domyślić spadł pobór jak zamknąłem drzwi więc zacząłem wyciągać żarówki i po wyciągnięciu wszystkich wyszło że pobór spadł do 0,02A więc rewelacja. Teraz sprawa ma się tak że jednak fajnie by było gdyby podświetlanie działało. Więc pytanie jest takie idąc za tym linkiem sprawdziłem że wszystkie światełka wewnętrzne podłączone są do tego samego bezpiecznika właśnie F22. Z ciekawostek z tym związanych od jakiegoś czasu było tak że po włączeniu migaczy czy to na postoju czy w ruchu światełka wewnętrzne jak i cała deska migały w rytm kierunkowskazu. Powiem tylko że sprawdziłem masy na kielichu i są ok.

Jak znaleźć przyczynę takiego zachowania, co robić, gdzie szukać ?]
  • Poziom 9  
    prawdopodobnie multimetr (w skrzynce bezpiecznikowej)
  • Poziom 11  
    załóżmy że to on. Pytanie jak go sprawdzić bez posiadania drugiego ?