Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner usb siemens, jaka antena do dvb-t

16 Paź 2010 16:35 4282 12
  • Poziom 10  
    Witam! koledzy doradźcie mi. Posiadam tuner tv usb fujitsu siemens analogowo-cyfrowy, programy tvp1 oraz tvp2 analogowo odbieram nawet nie źle z 15 cm antenki która była w zestawie(kawal druta). Czy da radę złapać sygnał dvb-t nadawany z Raszyna 120 - 130 km w prostej linii? jeżeli da radę to jaką anteną?? mieszkam dokładnie w Raczynach koło Żuromina (trasa Mława - Rypin) od Raszyna nie dzielą mnie żadne specjalne wzniesienia.

Czy taka antena złapie sygnał z Raszyna??

zakazany link
    Sprzedawca dobrze nawija makaron ale jak jest w rzeczywistości.... jeśli nie ściągnie sygnału cyfrowego z Raszyna to czy złapie chociaż polsat nadawany analogowo np z Ciechanowa?? ode mnie w linii prostej ok 60 km. Jeszcze bliżej ok 18km w linii mam nadajnik w Rachocinie (widzę go z dachu domu) ale z tego co wiem to nie nadaje polsatu ani dvb-t.

Regulamin pkt. 10,11 .
    Wypis z regulaminu :
    10.11 zamieszczanie odsyłaczy do materiałów o charakterze krótkotrwałym, których aktualność po określonym czasie wygasa, takich jak wszelkie linki do aukcji, ofert promocyjnych, wyprzedaży i itp.
    Przed założeniem Nowego Tematu, bardzo proszę o przeczytanie innych . Pisaliśmy już o antenach dla DVB-T - w dużym skrócie antena analogowa jest w 100% do odbioru DVB-T .
    Regulamin pkt. 14 . [SP5ANJ]
  • Poziom 24  
    Sprawdź kanał 35 w DVB-T. Od 27 października będziesz mieć tam DVB-T (z Rachocina), być może już są prowadzone testy.
  • Poziom 10  
    "w dużym skrócie antena analogowa jest w 100% do odbioru DVB-T"

- zgadza się, wiem o tym. To może zapytam inaczej, dokładnie chodzi mi o to jak odebrać sygnał nadawany 130km w dal?? i czy w ogóle jest to możliwe? jest ktoś kto odbiera sygnał tak daleko??

Kpc21 czy to pewne informacje ze 27 paź w Rachocinie będzie nadawana dvb-t?? jeśli tak to może do odbioru wystarczy mi zwykła stara siatkówka którą mam gdzieś na strychu....
  • Poziom 33  
    Duża odległość od nadajnika - antena kierunkowa - najlepiej ATX-91, która świetnie daje radę na dużych odległościach ale pamiętaj, że musi wisieć bardzo wysoko i mieć dobry wzmacniacz.
    Anteny siatkowe nie są zalecane do odbioru DVB-T, bo zbierają wszelkie zakłócenia.
  • Poziom 10  
    A czy antena atx 91 zlapie plsat i -chyba tvn- nadawany analogowo z ciechanowa?? zwykla siatkówka lapie.
  • Poziom 33  
    Bez problemu, bo są na kanałach powyżej 21
  • Poziom 38  
    czaro_1990 napisał:
    ...Czy da radę złapać sygnał dvb-t nadawany z Raszyna 120 - 130 km w prostej linii? jeżeli da radę to jaką anteną?? mieszkam dokładnie w Raczynach koło Żuromina (trasa Mława - Rypin) od Raszyna nie dzielą mnie żadne specjalne wzniesienia.

"Siatka" się do tego nie nadaje. Musi być antena Yagi z dużym zyskiem i wąską wiązką, np: ATV 21/38-69 i dobry kabel np: TRISET-113 PE żelowany (żel zapobiega wnikaniu wilgoci, pogarszającej parametry kabla).
  • Poziom 10  
    Zakupilem antene atx-91 z zasilaczem i wzmacniaczem, zamaontowalem jak najwyzej sie dalo czyli jakies 9 m nad ziemia skierowalem ja pomiedzy warszawe a maszt w rachocinie który widzialem z dachu podczas ustawiania i lapie w idealnej jakosci
    tvp info warszawa
    tvp kultura
    tvp historia
    tvp1
    tvp2
    polsat
    tvn
    tv4
    tv puls
    tv5 tv6 tv7 tv8 - nie wiem co to ale nie dziala jest pisk i tecza na ekranie
    moc sygnalu 38% jakisc 54% nie raz sie troche przytnie ale ogólnie jest niezle. Ciekawi mnie skad sciagam sygnal..... i czy mozna go jeszcze poprawic.....
  • Poziom 14  
    Sygnał najpewniej z Raszyna czyli odległość znaczna. 27 października rusza mux3 z Rachocina, a 31.12 mux2. Najpewniej jakość sygnału z tego nadajnika będzie bardzo dobra, ale może być potrzebna zmiana wzmacniacza na symetryzator.
  • Poziom 9  
    A tak przy okazji, czaro_1990, skąd wziąłeś sterowniki do tego ustrojstwa, bo te z płyty działają bardzo wolno, tzn kanał przełącza się po 10 sek po wciśnięciu przycisku, jest to tylko u mnie czy tak to generalnie działa?

Nie ten dział. Regulamin pkt. 8,3 I pkt. 8,4 . [SP5ANJ]
  • Poziom 10  
    U mnie to samo kolego program to jakis niewypał - tnie sie muli i nie raz samoczynnie wylacza ale nie szukalem nic innego. Teraz mam grszy problem poniewaz po przekierowaniu anteny na Rachocin sygnal jest slabszy niz z Raszyna i wlaczenie zasilacza do gniazdka nic nie zmienia:/
  • Poziom 14  
    Jak włączasz i wyłączasz zasilacz z gniazdka to nie ma różnicy? Jeśli tak coś ze wzmacniaczem musi być nie tak bo coś powinno się zmienić. Sprawdź napięcie z kabla koncentrycznego przy wzmacniaczu.
  • Poziom 10  
    Problem rozwiazany, byl nim zwarty kabel antenowy. Antena skierowana na Rachocin bez zasilacza sygnal jakosc 98% moc 58% odbieram mux3.

Zgodnie z regulaminem pkt. 10,2 , temat ZAMYKAM. [SP5ANJ]