Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tuner usb siemens, jaka antena do dvb-t

16 Oct 2010 16:35 4315 12
  • Level 10  
    Witam! koledzy doradźcie mi. Posiadam tuner tv usb fujitsu siemens analogowo-cyfrowy, programy tvp1 oraz tvp2 analogowo odbieram nawet nie źle z 15 cm antenki która była w zestawie(kawal druta). Czy da radę złapać sygnał dvb-t nadawany z Raszyna 120 - 130 km w prostej linii? jeżeli da radę to jaką anteną?? mieszkam dokładnie w Raczynach koło Żuromina (trasa Mława - Rypin) od Raszyna nie dzielą mnie żadne specjalne wzniesienia.

Czy taka antena złapie sygnał z Raszyna??

zakazany link
    Sprzedawca dobrze nawija makaron ale jak jest w rzeczywistości.... jeśli nie ściągnie sygnału cyfrowego z Raszyna to czy złapie chociaż polsat nadawany analogowo np z Ciechanowa?? ode mnie w linii prostej ok 60 km. Jeszcze bliżej ok 18km w linii mam nadajnik w Rachocinie (widzę go z dachu domu) ale z tego co wiem to nie nadaje polsatu ani dvb-t.

Regulamin pkt. 10,11 .
    Wypis z regulaminu :
    10.11 zamieszczanie odsyłaczy do materiałów o charakterze krótkotrwałym, których aktualność po określonym czasie wygasa, takich jak wszelkie linki do aukcji, ofert promocyjnych, wyprzedaży i itp.
    Przed założeniem Nowego Tematu, bardzo proszę o przeczytanie innych . Pisaliśmy już o antenach dla DVB-T - w dużym skrócie antena analogowa jest w 100% do odbioru DVB-T .
    Regulamin pkt. 14 . [SP5ANJ]
  • SterControlSterControl
  • Level 24  
    Sprawdź kanał 35 w DVB-T. Od 27 października będziesz mieć tam DVB-T (z Rachocina), być może już są prowadzone testy.
  • Level 10  
    "w dużym skrócie antena analogowa jest w 100% do odbioru DVB-T"

- zgadza się, wiem o tym. To może zapytam inaczej, dokładnie chodzi mi o to jak odebrać sygnał nadawany 130km w dal?? i czy w ogóle jest to możliwe? jest ktoś kto odbiera sygnał tak daleko??

Kpc21 czy to pewne informacje ze 27 paź w Rachocinie będzie nadawana dvb-t?? jeśli tak to może do odbioru wystarczy mi zwykła stara siatkówka którą mam gdzieś na strychu....
  • Level 33  
    Duża odległość od nadajnika - antena kierunkowa - najlepiej ATX-91, która świetnie daje radę na dużych odległościach ale pamiętaj, że musi wisieć bardzo wysoko i mieć dobry wzmacniacz.
    Anteny siatkowe nie są zalecane do odbioru DVB-T, bo zbierają wszelkie zakłócenia.
  • SterControlSterControl
  • Level 10  
    A czy antena atx 91 zlapie plsat i -chyba tvn- nadawany analogowo z ciechanowa?? zwykla siatkówka lapie.
  • Level 33  
    Bez problemu, bo są na kanałach powyżej 21
  • Level 39  
    czaro_1990 wrote:
    ...Czy da radę złapać sygnał dvb-t nadawany z Raszyna 120 - 130 km w prostej linii? jeżeli da radę to jaką anteną?? mieszkam dokładnie w Raczynach koło Żuromina (trasa Mława - Rypin) od Raszyna nie dzielą mnie żadne specjalne wzniesienia.

"Siatka" się do tego nie nadaje. Musi być antena Yagi z dużym zyskiem i wąską wiązką, np: ATV 21/38-69 i dobry kabel np: TRISET-113 PE żelowany (żel zapobiega wnikaniu wilgoci, pogarszającej parametry kabla).
  • Level 10  
    Zakupilem antene atx-91 z zasilaczem i wzmacniaczem, zamaontowalem jak najwyzej sie dalo czyli jakies 9 m nad ziemia skierowalem ja pomiedzy warszawe a maszt w rachocinie który widzialem z dachu podczas ustawiania i lapie w idealnej jakosci
    tvp info warszawa
    tvp kultura
    tvp historia
    tvp1
    tvp2
    polsat
    tvn
    tv4
    tv puls
    tv5 tv6 tv7 tv8 - nie wiem co to ale nie dziala jest pisk i tecza na ekranie
    moc sygnalu 38% jakisc 54% nie raz sie troche przytnie ale ogólnie jest niezle. Ciekawi mnie skad sciagam sygnal..... i czy mozna go jeszcze poprawic.....
  • Level 14  
    Sygnał najpewniej z Raszyna czyli odległość znaczna. 27 października rusza mux3 z Rachocina, a 31.12 mux2. Najpewniej jakość sygnału z tego nadajnika będzie bardzo dobra, ale może być potrzebna zmiana wzmacniacza na symetryzator.
  • Level 9  
    A tak przy okazji, czaro_1990, skąd wziąłeś sterowniki do tego ustrojstwa, bo te z płyty działają bardzo wolno, tzn kanał przełącza się po 10 sek po wciśnięciu przycisku, jest to tylko u mnie czy tak to generalnie działa?

Nie ten dział. Regulamin pkt. 8,3 I pkt. 8,4 . [SP5ANJ]
  • Level 10  
    U mnie to samo kolego program to jakis niewypał - tnie sie muli i nie raz samoczynnie wylacza ale nie szukalem nic innego. Teraz mam grszy problem poniewaz po przekierowaniu anteny na Rachocin sygnal jest slabszy niz z Raszyna i wlaczenie zasilacza do gniazdka nic nie zmienia:/
  • Level 14  
    Jak włączasz i wyłączasz zasilacz z gniazdka to nie ma różnicy? Jeśli tak coś ze wzmacniaczem musi być nie tak bo coś powinno się zmienić. Sprawdź napięcie z kabla koncentrycznego przy wzmacniaczu.
  • Level 10  
    Problem rozwiazany, byl nim zwarty kabel antenowy. Antena skierowana na Rachocin bez zasilacza sygnal jakosc 98% moc 58% odbieram mux3.

Zgodnie z regulaminem pkt. 10,2 , temat ZAMYKAM. [SP5ANJ]