Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wifi i drukarka bezprzewodowa

fordmiki 16 Paź 2010 19:29 3620 4
  • #1 16 Paź 2010 19:29
    fordmiki
    Poziom 7  

Witam, mam taki problem, posiadam router TP-LINK TL-WR740N i drukarkę brother DCP 375-CW, chciałbym podłaczyć drukarkę do sieci tak aby można było drukować z laptopa, który jest podłączony do sieci. Net na laptopie śmiga bez problemu, ale nie widzi drukarki. Drukarka widzi sieć domową, ale drukować z laptopa nie moge, proszę o pomoc.

0 4
  • #2 16 Paź 2010 20:38
    Elekro-Net
    Poziom 15  

Trzeba zainstalować oprogramowanie drukarki na laptopie

0
  • #3 17 Paź 2010 11:45
    fordmiki
    Poziom 7  

Oprogramowanie zainstalowane z wyborem połączenia drukarki do komputera przez sieć wifi

0
  • #4 17 Paź 2010 11:55
    hermes-80
    Poziom 43  

Oczywiście podstawa jest skonfigurowanie drukarki do pracy w sieci czyli nadanie jej IP, M , konfiguracja wifi zgodnie z działającą czyli SSID, kanał, szyfrowanie,
    Z laptopa musisz mieć komunikacje z drukarką poprzez posłanie do niej pinga i dostanie odpowiedzi, należy sprawdzić w routerze czy nie ma filtrowania po MAC a jeśli jest to odpowiednie dopisanie MAC drukarki do listy oraz czy nie ma ustawionej izolacji sieci wifi.

Nie instalować oprogramowania drukarki tylko dodać drukarkę sieciową reszta sama się zainstaluje gdy będzie trzeba.

0
  • #5 17 Paź 2010 12:23
    fordmiki
    Poziom 7  

Dzięki za odpowiedź, ale mam jeszcze kilka pytań. Jak przesłać do drukarki z laptopa tego pinga i gdzie sprawdzić te szyfrowanie MAC? W ustawieniach routera na stronie w necie tak? I jeszcze jakbyś mógł trochę jaśniej wyjaśnić mi to: czyli nadanie jej IP, M , konfiguracja wifi zgodnie z działającą czyli SSID Router mam od niedawna i jestem trochę zielony w tym temacie.

0