Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozłączający się internet

16 Paź 2010 20:35 2573 15
  • Poziom 9  
    Witam
    100m od mojego domu jest nadajnik , połączony z nim jestem przez NanoStation 5 Loco. Z Nano kabelkiem do routera a z routera po kabelku mój komputer + laptop bezporzewodowo. Wszystko pięknie , fajnie gdyby nie fakt , że co jakiś czas(nieregularnie) rozłącza mi neta ... znaczy to wygląda tak jak by ping wzrastał (Screen) i sieć się zapychała(jak coś ściągam ze stron to nie wyskakuje błąd , tylko zatrzymuje się) . Po jakiś 1-2 min wraca do normy. Dzieje się to co 10-15min a czasami co 5 minut. Router odpada bo podłączałem Loco bezpośrednio do kompa i tak samo się dzieje. Myślałem , że to wirus... komp po formacie + skanowania , combo fixy itd. Admin nie widzi , żeby pakiety ginęły czy zrywało połączenie...
    Dodam ,że sąsiadka nie ma takiego problemu (ten sam usługodawca).
    Wiecie co to może być... proszę o pomoc.

Aha i nie mogę wejść w panel konfiguracyjny Nanostation czyżby admin mi zablokował dostęp do niego?

• Specjalista Sieci, Internet
    Puść dwa pingi
    - do loco (twój LAN)
    - do routera loco (router po stronie WAN) czyli do bazy WIFI
  • Poziom 9  
    Za bardzo się na sieciach nie znam ... tzn do mojego ip mam puścic ping? Przecież zawsze bd malutki.
    2 sprawa , mój Loco nie ma wbudowanego routera...chyba . Z tego co patrzałem na stronie to są różne rodzaje Loco 5 a ja mam właśnie bez routera. Jeśli się myle poprawcie :P
  • Poziom 43  
    Pokaż tracert wp.pl
    Loco chyba jednak ma router, ale możemy to zaraz sprawdzić.
  • Poziom 9  

Loco mam podłączone bezpośrednio pod kompa... czy połączyć przez router D-Linka , czy to nie ma znaczenia? Bo problem jest i tak i tak.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    To obserwując przerwy pinguj cerber.kal.pl
    Loco jest faktycznie ustawione w tryb bridge.
  • Poziom 9  
    Rozłączyło , pinguje do cerber - brak odpowiedzi... juz miałem pisac i znowu rozłączyło heh. Pół h było spokoju :)

• Pomocny post
    Poziom 43  
    Zgłaszaj do dostawcy, problem jest na radiowym linku.

Poproś, żeby pingował Twoje loco bezpośrednio, jeśli niedowierza.
  • Poziom 9  
    Dzięki

Podejrzewasz co to może być? Może problem z ich nadajnikiem... mówili ,że były z nim problemy bo go dopiero postawili...ale problemy typu nietrzymanie transferu, tzn. zamiast 4mb to 3.5mb .
  • Poziom 43  
    No trzeba zerknąć w logi, jak na teraz to podejrzewam pływanie sygnału i próbuje negocjować wyższą prędkość, albo w ogóle totalnie się rozpina i spina jeszcze raz z nadajnikiem.

Nie masz możliwości zobaczenia jak zachowują się diody na tej nanostacji podczas tych jazd? Na urządzeniu umieszczony jest diodowy wskaźnik mocy sygnału, ile diód się świeci?
  • Poziom 9  
    Pierwsza świeci , druga cały czas mruga , jest jeszcze czerwona , żółta i zielona.

AHA! Jeszcze jedno , jak sprawdzam prędkośc na speedteście to mam grubo ponad to co powinienem mieć. Mam 3mb w dzien i 4mb w nocy a na speed pokazuje 10mb , ze stronek transfer jest nieraz 1mb/s a jak sprawdzam na dsl.cz to tak 5.5mb pokazuje.

EDIT: Z daleka wyglądało , że to wszystkie diody...ale od czego jest aparat:P Po zrobieniu zooma okazuje się , że jest jeszcze jedna , która nie świeci w ogóle.

Podczas rozpięcia nie weim , jak rozłączy to wyskoczę i zobaczę .

Kurde , albo diody świecą tak samo podczas rozłączenia albo nie zdążyłem i zanim dotarłem do anteny wróciło do normy. Pisałem , że po1-2min wraca do normy- błąd! Teraz jest ok po 10-30sec. :P
  • Poziom 43  
    Skoro świeci zielona, to jest ok - a świeci podczas rozpięcia?

Tak czy siak, sprawa leży już po stronie operatora, skoro nie masz opcji dostania się do NS5...
  • Poziom 12  
    Kiedyś miałem podobny problem ... Okazało się że włączony był watchdog na nano .. trzeba sprawdzić czy podczas rozpięcia radiowego następuje restart urządzenia .

Masz login i hasło do nano ?
  • Poziom 9  
    Demolek no właśnie nie mogę się dostać do panelu konfiguracyjnego... wpisuje w przeglądarke 192.168.1.20 i ... nic ... po chwili wyskakuje wyszukiwarka Bing ze swoimi wynikami.
  • Poziom 43  
    BO masz IP spoza puli, więc idziesz w kosmos.

Ustaw na interfejsie statyczny adres IP 192.168.1.15 maska 255.255.255.0 reszta pusta i wtedy powinieneś się dostać.
    Inna sprawa, ze pewnie zmienił hasło.

Zadzwoń do jego jutro, nie bój sie;)
  • Poziom 9  
    Piterus wyskakuje nieprawidłowy adres... jutro bd dzwonił. DZięki wszystkim.