Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

vaillant geyser mag 275/9 słabo grzeje

17 Oct 2010 00:11 3983 5
  • Level 2  
    używam od niedawna podgrzewacz vaillant geyser mag 275/9 woda jest letnia nie można się kąpać. Pokrętło z regulacją ustawione jest na maksa ,zawory odkręcone, siteczka czyste. I tak leci chłodna woda. co robić ? Co dziwne, to przewody wodne są podłączone jak by na odwrót, nie tak jak pokazują na nich strzałki i zawór jest na ciepłej wodzie. serwis nie obsługuje.
  • Helpful post
    Level 30  
    witam kolegę
    sprawdż czy z prawej strony masz zimną rurkę, a z lewej ciepłą.
    Inna sprawa może masz za duży pobór wody przy temperaturze w granicach 45stopni wydatek wody około 5litrów
  • Level 2  
    w tym rzecz że zimna woda jest po lewej a ciepła wychodzi prawą, na prawej rurce z ciepłą wodą mam zawór a strzałka na nim jest w kierunku przeciwnym nie wiem czy podłączenie na odwrót mogło by działać . Ciśnienie wody jest normalne a palnik grzeje jak by tyle o ile
  • Helpful post
    Level 24  
    Zamień rurki i po problemie. Gdy masz podłączone odwrotnie, to podgrzewacz ma prawo się uruchomić, bo wpychasz część wody zwężką pod membrane, a ilość wody jest normalna.
  • Level 2  
    zmieniłem rurki poszło sprawnie ale po odkręceniu wody płomień zapala się ledwo co woda jest zimna żona wyrwie mi głowę . . . . próbowałem regulować przepływ wody i nic a temperatura nastawiona na full POMOCY Właśnie zdemontowałem sekcje wodną wszystko wyczyściłem , membrana cała ale po złożeniu woda poszła przez otworki z iglicą te nad całą sekcją zaworów i membranom . Czy znowu rozkręcać a może to jednak guma
  • Helpful post
    Level 24  
    Sory, ale bez serwisanta i części to chyba nic nie zrobisz.