Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda accord 2.0 00r. rozrząd technika montażu

17 Oct 2010 09:12 9282 11
  • Level 22  
    Witam mam takie pytanie w jaki sposób wy fachowcy napinacie rozrząd w Accordzie 2.0 takim jak w temacie? Wiadomo, że są tam dwie rolki od paska głównego i wyrównarzającego, które mimośrodowo naprężają paski, poprzez śrubowe sprężyny naprężające. Czy robicie to tak jak mówi instrukcja, czyli poprzez wielokrotne poluzowywanie i dokręcanie rolki i zostawienie naciągu sprężynie, czy może pomagacie trochę sprężynie, żeby był mocniej napięty? Słyszałem, opinie i takie, i takie, a jakie jest wasze zdanie?
  • Level 20  
    Właśnie w tym celu jest sprężyna.
  • Level 22  
    Może ktoś jeszcze ma jakieś spostrzeżenia i doświadczenie z tym związane?
  • Helpful post
    Level 20  
    Witam.
    Żadnych kombinacji, zgodnie z instrukcją (sprężyna sama naciąga i jest dobrze, oczywiście sprężyna nowa). Jaśniej cały zestaw rozrządu nowy i poprawny montaż a będzie dobrze.
  • Level 22  
    Dziś miałem przyjemność rozmawiać z serwisantem hondy, mówił że sprężynki wymieniają tylko jeśli są jakieś widoczne wady. Mówił też, że można po ok. tygodniu, jak już pasek się ułoży, poluzować i dokręcić rolkę napinająca w momencie kiedy wałek rozrządu przesunie sie o 3 ząbki po GMP (nie trzeba zdejmować osłon, będzie sie czuło moment sprężania poprzez opór podczas kręcenia) i w tym momencie poluzować i dokręcic jeszcze raz rolkę. Po wymianie rozrzadu jakby delikatnie czuć różnicę w pracy silnika. Więc może warto spróbować tej rady powyżej, jak moglibyście poradzić?
  • Level 30  
    Ja korzystam tylko ze sprężynki,w toyotach też.Nigdy nie było problemu z naciągiem.Po jakimś czasie zawsze można zrobić tak jak piszesz ale myślę że to nie jest konieczne.
  • User removed account  
  • Level 22  
    Tak głęboko się w temat nie zagłębiałem, żeby pytać o jakich wadach mowa, przy sprężynkach. Podejrzewam tylko, że miał na myśli być może korozje lub pęknięcie (co praktycznie raczej nie może się zdarzyć):)
  • Level 31  
    zmęczenie materiału dotyczy też sprężyn.
    jak nie jesteś pewny naciągu paska wykonanego zgodnie z instrukcją to sprawdź wstępne naprężenie miernikiem /jak masz/, jednak wynik miernika dotyczy nowego paska.
    ps. jestem cikaw co na celu ma ponowne poprawianie napięcia paska po krótkim przebiegu? /dotyczy serwisu/
  • Level 30  
    co do sprężyn to wymieniasz jeśli jest dłuższa od wymiaru z instrukcji serwisowej.
  • User removed account  
  • Level 31  
    owik: masz rację. piszę o mierniku dźwiękowym dla danego producenta paska.