Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maksymalna ilośc pobier. plików przez P2p a pręd. pobierania

Adrian_1591 17 Paź 2010 12:24 2022 7
  • Poziom 28  
    Witam.
    Mam pytanie odnośnie zasady pobierania przez programy p2p.
    Oglądam pewien serial który nie jest emitowany w polsce,a można go pobrać (wiec chyba nie jest to piractwo :) ).
    Mam internet 6mbps (i rzeczywiście tyle wyciąga - nie zdarzyło się,żeby zaniżało).
    Pobieram obecnie 6 sezonów (po około 3,5Gb) i idzie strasznie niską prędkością mimo,że jest dużo seedów i peerów.
    Moim pytaniem jest:
    Czy jeżeli pobieramy na raz dużo plików to przez ich ilość jest zaniżana przepustowość 9nie chodzi mi tu o kwestie ustawień,a względy techniczne) :?:
    (jeżeli ktoś nie zrozumiał dam inny przykład-jeżeli kopiujemy przykładowo 10 plików po 1Gb z dysku na dysk(w sposób,że będziemy "przeciągać i upuszczać" jeden po drugim (w tedy jest 10 operacji KOPIUJ )to czas skopiowania tego zajmuje sporo więcej,niż byśmy "puścili" to po kolei czekając na zakończenie kopiowania poprzedniego.
    Nie miał bym wątpliwości gdyby nie 3 fakty.
    -W moim programie p2p (azureus lub inna nazwa Vuze) było w opcjach,że maksymalna ilość obecnie pobieranych plików na raz to 4 (dałem na nieograniczone)
    -Fakt,że nawet jeżeli łączny transfer to np. 30kbps to i tak chcąc oglądać filmy na YT muszę zatrzymywać pobieranie,bo się bufor nie nadąża ładować)
    -Gdy ostatnio pobierałem jeden lub dwa sezony (oczywiście sezon jako jeden torrent) to szło prawie,że pełną prędkością.
    Więc jak to jest :?:
    Lepiej pobierać po 3-4 torrenty na raz,czy nie ma różnicy i można "puścić" wszystko :?:
    Pozdrawiam ;)
  • Poziom 26  
    Witam
    Wiele razy słyszą to samo pytanie, mam łącze 4mb a ściąga mi się 256k
    Czy to tak ciężko zrozumieć? nie ważne jak szybko możemy "ściągać" tylko jak szybko "ktoś" to nam udostępnia! A druga sprawa, serwery "bronią" się przed zapychaniem łącza przez jednego użytkownika analizując jego IP i zmniejszają transfer.
    pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Znam zasadę p2p -.-
    "Peer to Peer" ale chodzi mi o to,że wcześniej gdy pobierałem po te 2 torrenty to szło jak piorun,a jak mam już więcej,to zaczyna nieproporcjonalnie zwalniać,dlatego mnie to tak zaniepokoiło.

Dodano po 1 [minuty]:

Poza tym,nie zakładał bym tematu,gdyby średnio aktywnych seedów było 2 a peerów 8 bo w większości mam po ~50 seedów i z 35 peerów i nie wazne czy dzień czy noc,idzie wolno
  • Poziom 43  
    Możesz sobie zamulać połączenie z Internetem dużą ilością połączeń - to idzie ograniczyć z góry, dla wszystkich torrentów.

Raczej ilość jednoczesnych pozycji nie ma sensu, ale tak ciężko było to zastopować i puścić po jednej pozycji?
  • Poziom 28  
    No nie ciężko,ale serce boli jak widzisz ,ze jakiś torrent idzie np. 40kbps a wiesz,że mozna coś jeszcze dołożyć,żeby nie tracić na że się tak wyrażę "sprawności pobierania".
  • Poziom 43  
    Jaki limit połączeń dla wszystkich torrentów masz założony? Obniż do 100 i zobacz czy to przyniesie efekt
  • Poziom 28  
    Nie rozumiem do końca o czym mówisz. Czy o maksymalnej prędkości pobierania WSZYSTKICH plików,czy maksymalna prędkość dla poszczególnego torrentu :?:
  • Poziom 43  
    Nie prędkość tylko ilość połączeń. Jeśli Twój klient nie umożliwia zmiany tego parametru, to go zmień na uTorrenta.