Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Liebherr KSDS 3032 - problem z chłodzeniem i termostatem

ecki74 17 Paź 2010 13:43 3989 4
  • #1 17 Paź 2010 13:43
    ecki74
    Poziom 9  

Mam problem z lodówką Liebherr 3032. Jest to lodowka dwudrzwiowa z zamrażalnikiem na dole. Mój probelm z lodowką wygląda następująco.
    Na samym początku lodówka nie chłodziła, czyli rzecz biorąc załączała się chłodziła krótko i się wyłączała. Postanowiłem wymienić termostat. Zadzwoniłem do serwisanta, który sprzedał mi termostat W4. Po podłączeniu tego termostatu lodówka zaczęła chłodzić, a nawet powiem więcej w komorze lodówki zaczęła mrozić. Problem jest w tym ,że lodówka się nie wyłącza i agregat ciągle chodzi i mrozi, tak ,że nawet miałem 0 st. w lodówce. Czy możecie powiedzieć w czym leży problem ,że lodówka sie tak zachowuje ?

0 4
  • #2 17 Paź 2010 14:12
    nares
    Specjalista AGD

ecki74 napisał:
    w czym leży problem ,że lodówka sie tak zachowuje ?

W złym podłączeniu termostatu, lub nieprawidłowym montażu.

0
  • #3 17 Paź 2010 14:32
    ecki74
    Poziom 9  

Termostat W4 ma takie same podłączenia elektryczne co termostat wcześniej zamontowany, więc wydaje mi się ,że nie popełniłem tutaj błędu. Co do montażu na tylniej ściance lodówki, to zamontowałem go w tym samym miejscu. Jednak długość kapilary termostatu W4 jest 1200 mm i jest znacznie dłuższa od tej poprzedniej. Czy to ma jakies znaczenie ?

0
  • #4 29 Paź 2010 20:54
    brodark
    Poziom 9  

ecki74 napisał:
    Termostat W4 ma takie same podłączenia elektryczne co termostat wcześniej zamontowany, więc wydaje mi się ,że nie popełniłem tutaj błędu. Co do montażu na tylniej ściance lodówki, to zamontowałem go w tym samym miejscu. Jednak długość kapilary termostatu W4 jest 1200 mm i jest znacznie dłuższa od tej poprzedniej. Czy to ma jakies znaczenie ?

mam podobny problem ale z WHIRLPOOLEM:
    uszkodził mi się termostat, więc wymieniłem na "zamiennik",
    lecz teraz już na "1" lodówka bardzo mrozi.
    Mam podobnie jak w temacie trochę dłuższą kapilarę (120cm) od oryginalnej (100cm),czy długość może mieć wpływ na temperaturę?
    Może należałoby ją zacisnąć na krótszym odcinku,
    np. 20cm przed końcem?

kapilara podłączona jest do takiego małego mieszka,
    który pewnie gdy jest w lodówce ciepło rozszerzone powietrze rozpręża mieszek,
    a gdyby skrócić kapilarę to powietrza będzie miej i rozprężenie może być mniejsze.
    To są moje przemyślenia - nigdy tego nie robiłem, przed chwilą rozebrałem stary termostat i wymyśliłem taki sposób. Jak ktoś się zna na tym to proszę o odpowiedź - nie chciałbym doświadczać na "nowym" termostacie.

0
  • #5 03 Sie 2011 22:15
    ecki74
    Poziom 9  

Witam.
    Wracając do tematu termostatu w lodowce, miałem ten sam problem co kolega, czyli wymieniłem kapilarę na W4 ale dłuższą i nieizolowaną.
    Stara kapilara (oryginalna) miała taka białą otulinę, a nowa nie.
    Więc i moje pytanie , czy na złą pracę lodówki miały wpływ te 2 czynniki ?
    - długość kapilary ?
    - nieizolowana kapilara ?

0