Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

smart failure predicted on hard disk 0.....press F1

17 Paź 2010 15:44 7713 4
  • Poziom 9  
    otoz podczas wlaczania lapka [acer as 5738zg] wyskakuje ten blad.
    juz jakies 3 tygodnie mi on wyskakuje i jeszcze jakos nie padl, wiec pytanie brzmi:
    jakim programem go naprawic? czytam na tym forum ze HDDRegenerator jest do bani, wiec prosze o nazwe jakiegos innego, ktory polecacie?
    nie mam gwarancji.
    blad zaczal wyskakiwac odkad instalacja win7 sie sciela, i wlozylem plytke z ubuntu.
    windows tez mi cos burczal ze dysk zara padnie, ale jakos jeszcze zyje

nie wierze w to ze za niedlugo padnie bo nic moim zdaniem sie nie psuje
    lub wie ktos jak wylaczyc smarta? moj bios nie ma tej opcji, moze jak zmienic biosa?(ale nie wersje)

prosze o pomoc
  • Poziom 9  
    smart failure predicted on hard disk 0.....press F1

tyle wystarczy?

jak to naprawic?
  • Poziom 25  
    Wystarczy..., ale dysk już w kiepskim stanie i nadaje się do wymiany. Mam nadzieje że ważne dane już sobie skopiowałeś.
    Natomiast jeżeli już bardzo chcesz go próbować naprawiać, to możesz go wyzerować (nadpisać). Zepsuć go już nie zepsujesz bo jest zepsuty, najwyżej go załatwisz do końca, ale chyba już nic więcej Ci nie zostało. Tu masz jak to się robi https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1550200.html
    Nadpisać możesz również w Victori wybierając zakładke TEST, zaznaczając opcje "write" i START. Tylko uważaj żeby wyzerować właściwy dysk. I oczywiście tracisz wszystkie dane zapisane na dysku.

Daj znać za jakiś czas co z dyskiem i podaj SMART (tak dla ciekawości).
    W bios-ie możesz mieć włączoną funkcje do sprawdzania SMART przy włączeniu komputera. Chyba da się to wyłączyć i wtedy nie będziesz musiał klikać F1 za każdym razem
  • Poziom 9  
    dysk padl calkowicie..