Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zamontowac wzmacniacz w fabrycznym radiu seat ibiza 2001

Dumple85 17 Oct 2010 16:49 8365 6
    Dumple85
    Level 10  
    Witam.
    Posiadam seata Ibizę z 2001 z fabrycznym radiem kasetowym. Chciałbym zamontować wzmacniacz. Kupiłem już końcówkę z cińczami, ale gdy podłączyłem wzmacniacz dalej nie działa. Co zrobić? Proszę o poradę, ewentualnie o jakiś schemat.
    Pozdrawiam
    all4you_9
    Level 19  
    A gdzie wpiąłeś się w radiu, że nie działa i co to za końcówka "z cińczami"?

PS: Możesz podłączyć wyjścia na głośniki pod HI-Input jeśli wzmacniacz posiada takie wejścia, jeśli nie można tanio dokupić, lub zrobić samemu.
    Temat jak wyciąć radio w twoim Seacie z 2001 i wstawić dowolne na rozmiar 1-DIN, dużo roboty.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1059386.html
    Paulek 86
    Level 2  
    Witam jestem od Dumple85 sprawa wygląda tak ze w radiu są trzy kostki dwie standardowe czyli zasilanie i wyjście na głośniki a trzecia taka nietypowa z wieloma stykami. Kupiliśmy ta wtyczkę z wyprowadzonymi cińczami, ale sygnału w nich nie ma jest jakiś inny sposób, żeby podpiąć ten wzmacniacz??
    all4you_9
    Level 19  
    Po za HI-INPUT pozostaje tylko grzebanie w elektronice i wpięcie się przed wzmacniaczem radia, ale to nie jest łatwe. No właśnie, przydał by się schemat.
    Może w radiu są jakieś ustawienia do włączenia tego wyjścia na wzmacniacz, a może to wejście. Jeżeli masz możliwość zajrzenia do środka, to zobacz czy to gniazdo na kostkę z czinczami faktycznie jest działające - podłączone.
    Paulek 86
    Level 2  
    a możesz mi wyjaśnić co to dokładnie jest to "HI-INPUT"??
    all4you_9
    Level 19  
    all4you_9 wrote:
    ...
    PS: Możesz podłączyć wyjścia na głośniki pod HI-Input ..

Wejście wysokopoziomowe, czyli to co idzie z radia bezpośrednio na głośniki podłączasz do wzmacniacza, oczywiście o ile wzmacniacz ma takie wejście, jeśli nie, to jak wcześniej pisałem można dokupić Link, lub zrobić samemu - poszukaj w sieci.
    Jest to najprostsze podłączenie jeśli nie ma się wyjścia na wzmacniacz, niestety jakość dźwięku będzie trochę gorsza, bo każdy wzmacniacz ma zniekształcenia (THD), a takie podłączenie jest za wzmacniaczem radia.
    Dużo wzmacniaczy ma takie wejścia, przeważnie jest to jedno gniazdo na "mini kostkę".
    Paulek 86
    Level 2  
    Aha dziękuję, Ci bardzo za informacje pozdrawiam ;)