Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Star X10 GPS, TV, WIFI nie startuje. MTK6235

makatanka 17 Paź 2010 18:23 11084 8
  • #1 17 Paź 2010 18:23
    makatanka
    Poziom 2  

Witam, jak w temacie jestem posiadaczem chińskiego telefonu Star X10 (coś al'a SE Xperia X10, soft al'a android). Wersja z GPS, TV, WIFI. Problem tkwi w tym, iż podczas konfigurowania profilu MMS na orange, wykasowałem wszystkie wczesniejsze profile, chińskie profile, które były powgrywane. I gdy doszedłem do ostatniego, dałem "delete",telefon nagle się wyłączył. I teraz, gdy próbuje go włączyć pojawia się tylko pierwszy ekran z napisem "welcome" i nic, nie bootuje dalej... Na ładowarkę i kabelek usb reaguje (można wejść w katalogi), ale to wszystko, system nie chce wstać dalej. Nazwa systemu to bodajże MTK6235 HIGH processing system. Lecz wydaje mi się, że pierwszy człon tej nazwy jest najważniejszy. Pytanie, czy ktoś ma jakiś pomysł jak odratować telefon, w jaki sposób "sflashować" softa, wgrać na nowo bądź wykonać jakiś "hard reset"? Jest kilka serwisów, a nawet specjalny serwis na allegro bodajże, który naprawia właśnie te fony. Jak nic nie zdziałamy razem, to im wyslę na serwis. Mam na niego gwarancje, 2 lata bodajże, ale odsyłanie telefonu z powrotem do Hong Kongu mija się z celem.... Szkoda, bo tel kupiłem na próbe w celu sprawdzenia jak sprawują się te chińskie zabawki i naprawde go polubiłem.... O dziwo wszystko chodziło sprawnie, szybko, płynnie, bateria trzymała do 5 dni użytkowania! No i ten wygląd... Pozdro i licze na jakąś pomoc z waszej strony!

0 8
  • #2 17 Paź 2010 19:37
    gracjan55
    Poziom 36  

I widzisz tak to jest jak się żałuje kasy i kupi "złom". Napisz do tego użytkownika Link lub tego Link i może coś poradzą.

0
  • #3 17 Paź 2010 22:46
    makatanka
    Poziom 2  

Fon był całkiem niezły, tylko widać właśnie niedopracowanie w sofcie... ok, dzięki za linki, zaraz je sprawdze. Ale też licze na pomoc innych. Zachęcam do tematu.

Dodano po 2 [godziny] 41 [minuty]:

wyczytałem na necie, że potrzebny będzie specjalny data cable z com i zasilaniem na bateryjkę no i wejściem usb do fona. Oraz specjalny program spiderman lub mtk flash tools czy jakoś tak. Takze mozna byłoby spokojnie to wykonac majac ten kabel. Na filmikach na necie jest pokazane wszystko ładnie. Z tym, ze ciekawi mnie co ze wszystkimi programami na fonie? jak np funkcja tv, gps, bluetooth i inne bajerki, Boję się, że po prostu znikną ikonki danych aplikacji z menu i trzeba bedzie je wgrywac na nowo ustawiac i takie tam...... co o tym sądzicie?

0
  • #4 18 Paź 2010 13:01
    cykada

Spec od GSM

MTK 6235B nie zrobisz softami dostępnymi (darmowymi) na sieci.
    W PM masz info ode mnie, ewentualnie zapytaj na gg o adres do wysyłki.

0
  • #5 26 Paź 2010 14:58
    cykada

Spec od GSM

pitel_serwis napisał:
    Z doświadczenia wiem że nic się z tym nie da zrobić. Polecam oryginały http://www.pitel.pl

Masz marne doświadczenie kolego :

2010.10.20_X10_TVMobile

MCU: 6235 VER:E710_PX111B_PCB01_GPRS_MT6235B_S01.09A_GPS_01_0.BIN BUILD:E710_PX111B.09A.GPS.01.0

Zrobiony w 20 minut,

Więc może spamuj gdzie indziej OK ?

0
  • #6 26 Paź 2010 15:08
    Tech mobil

GSM Product Supporter

hiihihih ;) z tym doświadczeniem masz tomek (@cykada) racje ;)

0
  • #7 02 Sty 2011 14:58
    jordan23rb
    Poziom 1  

witam,posiadam taki sam telefon i ten sam błąd zrobiłem i niewiem jak to teraz naprawić czy ma ktoś pojęcie jak mógłby naprawić to sam jak go sflashować?proszę o pomoc

0
  • #8 02 Sty 2011 15:01
    jever 23
    Moderator - GSM

jordan23rb napisał:
    witam,posiadam taki sam telefon i ten sam błąd zrobiłem i niewiem jak to teraz naprawić czy ma ktoś pojęcie jak mógłby naprawić to sam jak go sflashować?proszę o pomoc

Przeczytałeś cały temat? Masz tam odpowiedzi na twoje pytania.

0
  • #9 14 Cze 2011 14:06
    jaro-mal
    Poziom 1  

Witam,od pół roku użytkuje Star x10 TV i jestem z niego bardzo zadowolony.Dual-sim działa super,inne funkcje też ok.Jeśli ktoś uważa ten telefon za złom to znaczy że nie miał go w ręce i nie użytkował go.Moim zdaniem jak na klona X10 jest bardzo dobry i nie można mówić ktoś żałuje kasy i kupuje klona.Aparat jest dopracowany wizualnie i technicznie.Użytkuje go naprawdę intensywnie i nie oszczędzam go.Nie raz mi upadł i zdarzało się że leżał na słońcu i działał ok.Dla mnie jest ok i polecam go.

0