Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kaspersky blokuje pingi- jak go skonfigurować?

MAJSTER XXL 17 Paź 2010 19:58 4591 9
  • #1 17 Paź 2010 19:58
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Witam,
    posiadam zainstalowanego Kaspersky Internet Security 2010 i blokuje mi on sieć domową, nawet nie idą pingi do komputera na którym jest Kaspersky.
    Chciałbym prosić o pomoc jak go skonfigurować do pracy w sieci domowej. Blokuje mi pingi wysyłane ze 192.168.0.2 do 192.168.0.3 poprzez router. Po wyłączeniu Kaspersky-ego wszysko jest ok. Czy tylko wystarczy skonfigurować jego zaporę, czy coś jeszcze? Najlepiej to bym usunął wszystkie wpisy, które mam w tym oknie, bo większość plików już nie mam na komputerze a są na liście. Jak to wszystko usunąć i stworzyć nową regułę dla sieci domowej? Jakoś dziwnie, że nawet po zaznaczeniu dowolnego wiersza opcja usuń jest niektywna, chcę skasować wszystkie wpisy.

0 9
  • #2 17 Paź 2010 20:59
    Deron
    Poziom 15  

Możesz zadzwonić na pomoc techniczna Kasperski Lab
    0 801 000 215
    lub 0 34 368 18 14

1. Sprawdź czy w ustawieniach Kasperskiego gdzieś nie jest blokowany dostęp do internetu lub ustaw na low-security lub wyłącz na chwilę całkowicie zaporę KISa

2. Ustaw żeby Kasperski włączył opcje powiadamiania co blokuje żeby ci sam nie zablokował wszystkiego

3. Otwórz wiersz poleceń i daj tam ping do routera i potem jakiejś strony raz poprzez numer, dwa nazwę - zobacz czy są prawidłowe ustawienia.
    Wpisz też adres routera w przeglądarkę i zobacz czy wejdziesz na stronę konfiguracji.
    To powinno dać ci pogląd gdzie siedzi błąd.

0
  • #4 17 Paź 2010 21:39
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Internet działa na obu komputerach, logować do routera można się z obu. W routerze mam wyłączone przydzielanie adresów z DHCP, oba podłączone komputery mają nadane adresy stałe i w routerze mają wpisy konkretnych IP powiązanych z konkretnymi MAC-ami. Problem jest tylko w Kasperskim. Pingi chodzą do routera z obu komputerów, z laptopa do stacjonarnego idą, a odwrotnie nie idą. Po wyłączeniu Kasperskiego idą. Gdzie tu znajdę opcję Anti-Hacker?
    W oknie blokowanie ataków sieciowych jest tylko to:

0
  • #5 17 Paź 2010 21:51
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Zapora Sieciowa - co tam jest ?

Dodano po 1 [minuty]:

Ochrona systemu - co tam jest ?

0
  • #8 17 Paź 2010 22:35
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Kaspersky blokuje pingi- jak go skonfigurować? Kaspersky blokuje pingi- jak go skonfigurować? Kaspersky blokuje pingi- jak go skonfigurować?

0
  • #9 17 Paź 2010 22:41
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

ICMP wszystkie zezwalaj

0
  • #10 18 Paź 2010 09:13
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Zezwoliłem na wszystkie ICMP, ale to nie pomogło. Na razie wyłączyłem zaporę Kasperskiego, aby kopiować pliki między komputerami w sieci domowej. Najlepiej usunąłbym wszystkie reguły w zaporze, ale opcja usuń jest nieaktywna.

0
  Szukaj w 5mln produktów