Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony nagrywarka RDR-HX680

17 Paź 2010 21:01 3455 12
  • Poziom 12  
    Mam nagrywarkę sony RDR-HX680 i niewiem jak zrobić żeby kanały z dekodera cyfrowego odbierały na nagrywarce zebym mogł nagrywać kanały z dekodera
  • Poziom 35  
    Jaki dekoder?
    Satelitarny czy kablowy?
    Jakie ma wyjścia?
  • Moderator
    Połącz nagrywarkę z dekoderem poprzez AV.
  • Poziom 12  
    dekoder nazywa się STB HD Vectra-5800C

Dodano po 2 [minuty]:

jest to dekoder kablowy i już podlączyłem wszystko ale niewiem jak zrobić by te kanały odbierały w nagrywarce
  • Moderator
    Nie będą odbierać. Nagrywarka ma wyłącznie tuner tv analogowej. Nagrywanie z dekodera może odbywać się wyłącznie poprzez AV.
  • Poziom 12  
    Mam jeszcze pytanie dlaczego gdy coś nagram na nagrywarce np. serial to jest dużo gorszej jakości niż w telewizji.Oczywiście chodzi mi o telewizje kablową
  • Moderator
    W jakim trybie jest ustawiona nagrywarka? SP, LP, EP, XP
    Jak są zrobione połączenia pomiędzy nagrywarką a telewizorem, jak jest podłączona nagrywarka z dekoderem, czy jest to w trybie composite, RGB czy HDMI? Troche za mało wiemy...
  • Poziom 19  
    Mam ten model nagrywarki od 2 lat i nagrywaw z analogu i dekodera
    Dekoder SD
    Układ połączeń jest taki
    Kabel antenowey z Vectry do wejścia antenowego
    Nagrywarka ma tylko wyjscie HDMI więc musisz korzystać z wyjscia Euro
    Musisz połączyć wyjscie euro dekodera Vectry z wejsciem Line 1 (górne) nagrywarka
    Telewizor łączysz z nagrywarką albo przez euro gniazdo dolne albo przez HDMI lub przez wyjście Component out albo wyjście S-VIDEO
    Nagrywam TV analog w trybie LP(MN9)720x576 co daje 4 godziny na płytę DVD jakość bardzo dobra (45 minut filmu zajmuje 0,8GB na dysku)
    Jak ustawić tryb MN9 masz na stronie 33 i 113 instrukcji
    Ustawienia wyjścia HDMI strona 117
    Na nangrywarce musisz nastawić w timerze nagrywania zródło LINE 1 a potem date i czas początku i końca
    W czasie nagrywania nie można zmieniać kanałów na dekoderze bo nagrywane jest to co na ekranie.
    W trakcie nagrywania możesz oglądać to co nagrywasz lub inny film nagrany wcześniej lub słuchać muzyki z CD
    jak masz jakies pytania do się odezwij na PW
  • Poziom 12  
    sony nagrywarka RDR-HX680

Zrobiłem jak na tym "układzie" ale jak wybieram w nagrywarce program Line1 to słychac dzwiek z dekodera ale nie ma obrazu
  • Moderator
    Sprawdź w ustawieniach wejścia w jakim trybie jest LINE1. Najprawdopodobniej ma do wyboru RGB i/lub Composite VIDEO (CVBS). Należy ustawić taki tryb sygnału jaki podaje dekoder. Najlepiej jak dekoder podaje sygnał RGB i taki sygnał powinna odbierać nagrywarka.

Ja bym nieco zmodernizował ten układ połączeń:
    - kabel sygnałowy kablówki w zależności od możliwości albo najpierw do dekodera a potem do nagrywarki, można tez sprawdzić układ odwrotny: najpierw do nagrywarki a potem do dekodera;
    - wyjście z dekodera SCART (EURO) podłączyć do LINE2 (EXT2) w trybie RGB po obu stronach - wymaga sprawdzenia w jakim trybie sygnał podaje dekoder;
    - nagrywarkę z telewizorem połączyć kablem SCART/SCART (EURO/EURO) łącząc LINE1 (EXT1) w nagrywarce z dowolnym wejściem EURO w telewizorze, należy sprawdzić czy odbiornik ma przełączany tryb wejścia, jeżeli nie to najprawdopodobniej automatyka przełączy tryb na RGB po podaniu RGB z nagrywarki;
    - dodatkowo należy połączyć odpowiednimi kablami HDMI dekoder z telewizorem i nagrywarkę z telewizorem - o ile jest odpowiednia ilość wejść.
  • Poziom 19  
    Podam ci moje ustawienia nagrywarki przy których wszystko działa
    Ustawienia Początkowe--Ustawienia podstawe--System wejść lini -- PAL/SECAM
    WE/WYJ wideo--system koloru wejścia --automat
    Wyjście Line 3--Video
    Wejście Line 1 --RGB
  • Poziom 12  
    Andrzej59 napisał:
    Podam ci moje ustawienia nagrywarki przy których wszystko działa
    Ustawienia Początkowe--Ustawienia podstawe--System wejść lini -- PAL/SECAM
    WE/WYJ wideo--system koloru wejścia --automat
    Wyjście Line 3--Video
    Wejście Line 1 --RGB

Mam podłączone tak jak na układzie który wysłałem wcześniej i przy tych ustawieniach na kanale Line1 jest tylko dźwięk
  • Poziom 19  
    Połączone masz dobrze więc musisz mieć obraz
    Raz miałem podobny problem brak obrazu dzwięk był ale to był problem z kablem euro nie był dobrze wsadzony w gniazdo ( za słabo dopchnięty )