Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niełącząca taśma grafitowa w Blaupunkcie

Szokolo 23 Wrz 2004 18:51 1143 6
  • #1 23 Wrz 2004 18:51
    Szokolo
    Poziom 19  

Witam!
    Chciałbym się pochwalić udaną próbą naprawy niełączącej taśmy grafitowej do laminatu panela. Zauważyłem, że rozwiązania proponowane na forum są pracochłonne, lub bardzo prymitywne. Oto mój pomysł. Trzeba wykonać zacisk na długości taśmy ok 6cm. z fosforobrązu (kształt omegi). Od staranności wykonania zależy efekt końcowy! (Podobny zacisk znajduje się na LCD). Po wykonaniu tego zakładamy ceratkę olejową na taśmę (zabezpiecza ją przed uszkodzeniem). Zakładamy zacisk i koniec - powinno być ok. Uwaga ta metoda skutkuje tylko podczas, gdy taśma tylko traci kontakt!

0 6
  • #2 23 Wrz 2004 19:19
    iNTELL
    Poziom 30  

No, zobaczymy kiedy się pochwalisz ze już coraz mniej świeci ;) No ale póki co to Gratulacje ;)

0
  • #3 24 Wrz 2004 08:15
    wroona
    Poziom 23  

To rozwiązanie tez jest prymitywne

0
  • #4 24 Wrz 2004 11:22
    Szokolo
    Poziom 19  

No może i jest prymitywne, ale działa :) Liczy się tylko zegarmistrzowska precyzja przy wykonywaniu zacisku, a fosforobrąz jest wredny - da się giąć tylko w jedną stronę. Solidnie wykonany zacisk ma naprawdę niezły ucisk.

0
  • #5 24 Wrz 2004 11:55
    JM Elektronik
    Poziom 19  

Sadze ze metoda ponownego klejenia jest lepsza i mniej pracochłonna a zarazem pewniejsza.Jak sie dojdzie do wprawy zajmuje to od 10 do 15 minut.

0
  • #6 24 Wrz 2004 22:03
    djlj24
    Spec od car audio

cóż po 2-3 tygodniach zaczniesz tracić segmenty w ten sposób. Naprawianie inną metodą daje efekt na lata. Mam tak naprawione kilka lcd i świetnie chodzą.

0
  • #7 25 Wrz 2004 14:20
    Szokolo
    Poziom 19  

Pożyjemy - zobaczymy. Na razie jestem zadowolony działają wszystkie segmenty. Możliwe, że po jakimś czasie sie znowu coś posypie - nic nie jest wieczne. A jeszcze jedno jestem bardzo ciekawy - na czym polega metoda ponownego klejenia?

0