Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak oświetlenia kabiny (otwarte drzwi) w Primerze P 11.

17 Paź 2010 21:55 2738 6
  • Poziom 11  
    Witam. Podczas wymiany żarówki w podsufitce (w5w) w Nissanie Primerze, doszło prawdopodobnie do zwarcia, ponieważ oświetlenie wewnętrzne nie świeci w momencie kiedy są otwarte drzwi natomiast kiedy włącze na stałe świecenie to działa poprawnie. Co może być powodem ? Sprawdzałem bezpieczniki, ale nie jestem pewien czy to może być główny powód. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Czy wcześniej jak działało to po zamknięciu drzwi natychmiast gasło czy powoli się przyciemniało po kilku sekundach? Bo jeśli tak to został uszkodzony układ opóźniania wyłączania żarówki.
  • Poziom 11  
    Tak właśnie było. Po zamknięciu drzwi gasło po ok. 30 sekundach z przyciemnianiem kiedy silnik był wyłączony, a kiedy przekręcałem kluczyk gasło światło przyciemniając się. Jeszcze zauważyłem jedną rzecz, że centralny zamek nie działa jak powinien, tzn. kiedy mam otwarte drzwi kierowcy zamek normalnie zamyka i otwiera drzwi, tzn. jak to w nissanach na raz kierowca na dwa razy pozostałe drzwi, natomiast kiedy drzwi są zamknięte to są kłopoty z otwieraniem i zamykaniem ?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    W module Contitime firmy Simens znajdującym się przy bezpiecznikach uszkodziłeś tranzystor typu mosfet SMD( nie pamiętam oznaczenia) bezpośrednio odpowiadający za ściemnianie żarówki. Można go zastąpić Buz-em 90. Niewielka przeróbka i będzie działać jak dotychczas.
  • Poziom 11  
    Dzięki za info. Jeśli chodzi o ten element to gdzie mogę go dostać, i mniej więcej w jakiej kwocie. Pozdr.

Dodano po 41 [minuty]:

I jeszcze jedno pytanko: Czy ten tranzystor może być jakoś połączony z centralnym zamkiem w jakiś obwód, bo u mnie jak mam zamknięte drzwi to centralny nie działa, musze otwierać kluczykiem drzwi kierowcy i dopiero później po naciśnięciu otwierania drzwi otwierają się pozostałe.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Buz 90 to koszt ok 5 zł ,będzie w każdym sklepie elektronicznym . W tym module znajduje się także sterownik centralnego zamka więc trzeba tam zajrzeć . Możliwe że te zwarcie uszkodziło centralny . Choć gdy mi się to przydarzyło nie miałem takich problemów.Znalazłem oznaczenie tego uszkodzonego tranzystora to był u mnie R 4383 .
  • Poziom 11  
    Dzięki za wszystkie trafne i precyzyjne wskazówki, już zrobione. Pozdrawiam.