Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Orange Freedom - wolne łącze

Elber21 17 Oct 2010 22:41 1563 6
    Elber21
    Level 9  
    Witam,
    zostałem szczęśliwym posiadaczem Orange Freedom ADSL - korzystam z Routera DGN1000 oraz karty Wifi TPLINK TL-WN422G mam problem z ładowaniem się stron - w szczególności Onet - strona główna w miarę powiedzmy ale już jakakolwiek podstrona to trwa ponad 10 minut , na Wp jest trochę lepiej ale wszystko bardzo wolno trwa - jakość sygnału po sieci Wifi jest doskonała router też działa poprawnie.

Gdzie może być problem? czy po stronie łącza telefonicznego czy kompa i softu?
    Czy to wina Windows XP z którego korzystam w chwili obecnej?

Proszę o pomoc - bo oczekiwanie ponad 3 minuty na Onet i a potem już tylko dłużej to jakiś koszmar.

Z góry dziękuje za pomoc.

Popraw temat zgodnie z Regulaminem p. 11, 11.1.[witux]
    Elber21
    Level 9  
    inne strony:
    Wp - odrobinę szybciej niż onet - jednak wciąż zbyt wolno.
    natomiast inne strony np. motogratka - równie wolno jak onet.

tak jakby coś zatykało połączenie - bo niby jakoś sygnału Wifi jest bardzo dobra.

Gdzie szukać powodu?
    key
    Level 22  
    Spróbuj na stałe w modemie wymusić tryb 2G lub 3G i zobacz czy to coś zmieniło.
    Elber21
    Level 9  
    Tryb 2G lub 3G rozumiem że mam ustawić w routerze?

Co oznacza tryb 2G lub 3G?
    barytek
    Level 23  
    Chyba koledze "key"albo mi się pomyliło. Ale chyba Orange Freedom jest po kablu telefonicznym a nie po GSMie a wiec porada "Spróbuj na stałe w modemie wymusić tryb 2G lub 3G i zobacz czy to coś zmieniło."nie ma sensu

Dodano po 4 [minuty]:

Zaloguj się na router i podaj parametry połączenia: SNR Margin (dB), Attenuation (dB).
    key
    Level 22  
    O kurteczka, Orange mi się wkodowało jako "free". Dzięki za uświadomienie "barytek" :-)