Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Felicja - problem ze skrzynią biegów i linką prędkości

markusek 23 Wrz 2004 19:45 4004 6
  • #1 23 Wrz 2004 19:45
    markusek
    Poziom 15  

Witam!

Zwracam się do Was z nietypowym i naglącym problemem.

Znajomy posiada Skodę Felicję 1998r silnik skodoski 1,3litra na wtrysku. Musiał odłączyć linkę prędkościomierza od skrzyni biegów i niestety do skrzyni wpadła lub wpadły części zamontowane na jej końcu (prawdopodobnie jakaś zębatka i czpień) Związku z tym mam parę pytań w których mam nadzieję że mi doradzicie:
    1. Czy można te elementy które wpadły do skrzyni wyciągnąć bez kosztownej rozbiórki skrzyni biegów w serwisie? Jeśli tak do doradzie jakim sposobem.
    2. Jeśli uda się wydobyć te elementy ze skrzyni biegów, to czy można je poprawnie zamontować bez rozbiórki skrzyni biegów? Jeśli tak to proszę o podpowiedź.
    3. Jeśli już się okaże, że trzeba jechać do serwisu to czy można uruchomić silnik i tam pojechać – czy niepowołane elementy które teraz się tam znajdują nie uszkodzą skrzyni biegów? Zastanawiałem się czy nie zaholować skody na wciśniętym sprzęgle (chyba skrzynia biegów wtedy nie pracuje).
    4. Ile taka naprawa może kosztować ?

Czekam na szybką odpowiedź i z góry dziękuję

Pozdrawiam

Markusek(malpa)interia.pl

• #2 26 Wrz 2004 15:13
    wmr
    Poziom 17  

witam
    1. prawdopodobnie da sie to wyjac po zdjeciu miski olejowej. koszt: uszczelka miski i troche pracy

2. jezeli spadly podczas wyciagania linki to wyglada na to, ze mozna je tez bez rozpiorki zamontowac.

3. w najgorszym przypadku moga zostac wciagniete wiec proponuje jednak rozbiorke lub - holowanie ale - jezeli to dalego to na luzie i b.powoli a nie na sprzegle bo spalisz lozysko.

4. tego nikt nie wie:) ale pelny serwis nie powinien byc wiekszy niz kilkaset zl
    pzdr. wmr

• #3 27 Wrz 2004 15:30
    markusek
    Poziom 15  

Dzięki za zainteresowanie, okazalo sie ze trzeba byl rozebrac cala skrzynie biegow i wymienic juz zmiazdzony elementy. Przy okazji wymieniono wszystkie uszczelki olej i linki. Calkowty koszt naprawy totroche ponad 300 zl w serwise skody. Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam wszystkich zluzacych pomoca.
    - Temat uwazam za zakonczony.

pozdrawiam

markusek(malpa)interia.pl

• #4 28 Wrz 2004 08:24
    Paw_el

Specjalista AGD

wmr napisał:
    witam
    1. prawdopodobnie da się to wyjac po zdjeciu miski olejowej. koszt: uszczelka miski i troche pracy

pzdr. wmr

Witam.
    Mam małe pytanko jak dostaniesz się od miski olejowej do skrzyni biegów?

• #5 28 Wrz 2004 20:13
    stefano11
    Poziom 21  

widać chciał tylko coś popisać i nie bardzo się zna na tym a wracając do tej skrzyni to jescze po bożemu ten twuj kolega został potraktowany z tą ceną tylko 300zł?

• #6 30 Wrz 2004 02:52
    dedeks
    Poziom 15  

300zl to rzeczywiscie malo o ile faktycznie skrzynia zostala rozebrana... bo czesto sie te zebatke zostawia w skrzyni, bo jest plastikowa i co najwyzej zostanie zmielona w skrzyni. Wiec mozliwe ze ja tam zostawili i wstwili do napedu linki nowa, a klienta skasowali na 300zl...

• #7 30 Wrz 2004 09:23
    Paw_el

Specjalista AGD

markusek napisał:
    Dzięki za zainteresowanie, okazalo się ze trzeba byl rozebrac cala skrzynie biegow i wymienic juz zmiazdzony elementy. Przy okazji wymieniono wszystkie uszczelki olej i linki. Calkowty koszt naprawy totroche ponad 300 zl w serwise skody. Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam wszystkich zluzacych pomoca.
    markusek(malpa)interia.pl

Witam.
    Faktycznie jak na serwis skody za taką usługę to jak za darmo.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME