Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz technicsa SU-A700MK3 jakie kolumny

Peszek303 18 Paź 2010 00:54 1754 1
  • #1 18 Paź 2010 00:54
    Peszek303
    Poziom 1  

Witam nie bardzo się znam ma parametrach i co najlepiej z czym połączyć aby nie uszkodzić sprzętu posiadam wzmacniacz technicsa SU-A700MK3 który zakupiłem kilka ładnych lat temu miale stare kolumny i w końcu sie skończyły i czas na zakup nowego a nie ukrywam ze nie posiadam za wiele kasy na zakup nie wiadomo jakiego sprzętu posiadam pokuj około 6m×6m słucham różnej muzyki posiadam sporo winyli i znalazłem jakieś kolumny jamo za przyzwoite pieniądze może ktoś podpowie czy mogą być i czegoś nie uszkodzę lub podpowiecie mi jakieś konkretne parametry co powinno być i jaka firma chodzi mi o kolumny podłogowe na co mam zwrócić uwage mam jakieś 800pln dziękuje z odpowiedzi i pozdrawiam
    Młodzian

DANE TECHNICZNE:kolumny jak znalazłem

Kolumna głośnikowa przednia Jamo S 406:
    - System 2 drożny konstrukcji bass reflex z tyłu
    - 2 głośniki średnio-niskotonowe 6,5'
    - 1 głośnik wysokotonowy 1' z kopułką jedwabną
    - Moc muzyczna 120 W
    - Efektywność: 90 dB
    - Pasmo przenoszenia: 48 - 20.000
    - Podział częstotliwości: 4000 Hz
    - Impedancja: 6 Ohm
    - Waga 1 szt: 9,5 kg
    - Wymiary (wys./ szer./ gł.) 840 x 214 x 235 mm

0 1
  • #2 19 Paź 2010 08:49
    Zamerstary
    Poziom 26  

Witam.

Nic się nie stanie po podłączeniu tych kolumn to tego wzmacniacza, wszystko będzie w porządku i wszystko będzie grało. W mailu do mnie podał Pan przykładowe kolumny, które Pan znalazł (Jamo S406 2way z BassReflex), szczerze to nigdy ich nie słyszałem w akcji i szczerze to nie wiem czy spełnią Pańskie oczekiwania, dlatego radzę się zastanowić, czego Pan oczekuje od kolumn, a raczej od przyszłego, całego już zestawu grającego. Zaznaczył Pan, że na sprzęcie będzie słuchana różnego typu muzyka, przez co zrozumiałem, że szuka Pan kolumn uniwersalnych do każdego gatunku muzyki, nie wspomniał Pan też o kinie domowym dlatego wnioskuje, że potrzebne będą Panu jakiś podłogowy zestaw stereo. Do 800 zł. można już coś wybrać, niestety w tej cenie lepiej wybrać coś używanego, a lepszego, niż nowego, a gorszej jakości jak to teraz najczęściej bywa. Można też próbować zbudować kolumny samemu (wiele konstrukcji do obejrzenia na forum), Ja proponuję Panu polskie kolumny, naprawdę duże i w miarę dobrze grające Tonsil Scherzo 350 lub nowe Tonsil Fenix 2, osobiście wybrałbym scherzo 350. Jednak proszę się zastanowić i ewentualnie pytać. Pozdrawiam.

0