Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG LCD 32LG5700 samoczynnie zmienia kanały, włącza się

18 Paź 2010 04:24 6092 1
  • Poziom 10  
    Witam

Po pierwsze chodzi o telewizor LG 32'' LCD, który w dziwny sposób uległ uszkodzeniu. Mianowicie boczne przyciski zaczęły same wysyłać sygnał do odbiornika co skutkowało samoistnym włączaniem się telewizora oraz denerwującym wyskakiwaniem OSD menu itd. Wymontowałem płytkę z przyciskami i problem ustąpił - w sumie pół środek ale nie umiem nigdzie znaleźć tej części może ktoś z Was ma jakiś dobry namiar? Oznaczenia: LD82D EAX40292402(1) jedyna jaką znalazłem to gdzieś w UK za 14Ł ale myślę że 60zł + przesyłka to dosyć sporo. Myślę że problemem jest uszkodzenie którychś z dwóch diod zenera zamontowanych na płytce i chętnie podjąłbym się ich wymiany jednak nie ma na nich żadnych oznaczeń (tu też bym prosił o ewentualną pomoc we wskazaniu co to są za diody być może są jakieś standardowe lub też miał ktoś do czynienia z czymś takim)

Po drugie jakiś czas temu w identyczny sposób uległa uszkodzeniu klawiatura midi M-Audio Oxygen 49. Niby działa jednak suwaki oraz potencjometry w identyczny sposób samoistnie wysyłają sygnały do komputera robiąc przy tym spore zamieszanie. Po odpięciu płytek problem ustaje jednak o ile w przypadku telewizora bez przycisków można się obejść to w tym wypadku utrudnia to nieco sprawę. Na razie jednak zostawiłem ten temat - grunt że idzie grać.

Przeglądałem ostatnio temat dot. uziemienia w gniazdkach. Szukałem jakichś punktów wspólnych obydwu urządzeń które mogły by wywołać takie awarie i czy może mi ktoś powiedzieć czy elementy takie jak diody zenera są wrażliwe na tym punkcie i brak chociażby wyzerowanego gniazdka mógłby mieć wpływ na ich uszkodzenie?
  • Poziom 25  
    Wilgoć zapewne. Płytkę z klawiaturą wyczyścić alkoholem, a switche wymienić na NOWE (!!!). I telewizor odzyska sprawność na jakiś czas.