Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie kontaktów z uszkodzonego telefonu

nelg 18 Paź 2010 05:30 22812 7
  • #1 18 Paź 2010 05:30
    nelg
    Poziom 8  

Witam,
    Byłem posiadaczem telefonu Nokia 1650 RM-305. Aparat niestety wypadł mi z ręki i roztrzaskał się o chodnik ze znacznej wysokości (30 metrów).
    Wyświetlacz rozlał się (przedstawia fotografia nr.1), choć niedługo po wydarzeniu ekran nie był w pełni fioletowy (a nawet w 1/5 jego dolno-prawej części widziałem swoją tapetę, później jednak znikło).
    Tak więc chyba elementy wewnętrzne działają, choć nie jestem tego pewien, bo podświetlenie nie gaśnie w trakcie czuwania.

Już dupa z tym telefonem! Moim problemem jest to, że miałem tam zapisane, co prawda niewiele, ale ważne dla mnie kontakty telefoniczne. Pech sprawił, że były przechowywane w pamięci telefonu a nie na karcie SIM.
    Zwracam się zatem z pytaniem do speców czy i jak mógłbym się pokusić od odzyskanie tych danych.
    Wiem że niewiele to pomoże, ale dodaję też fotografie tego nieszczęśnika.

0 7
  • #2 18 Paź 2010 08:22
    jever 23
    Moderator - GSM

Sam nic nie zrobisz - pozostaje serwis ;-)

1
  • #3 18 Paź 2010 10:13
    marmat
    Poziom 20  

Jeżeli nie da się uruchomić telefonu to tylko odczyt Flash w programatorze lub przelutowanie go do takiego samego sprawnego telefonu - robiłem tak kiedyś z Nokią .
    Ale to operacja opłacalna tylko jeżeli są tam nr bardzo ważne i nie do pozyskania w normalny sposób .

-1
  • #5 18 Paź 2010 13:09
    marmat
    Poziom 20  

No tak ale ,żeby odczytać PM-a to musi działać komunikacja z phonem .

1
  • #7 18 Paź 2010 16:31
    nelg
    Poziom 8  

Yhym, rozumiem. Czyli wystarczyłoby podłączyć telefon do jakiegoś specjalnego urządzenia. Mieszkam 500m od Wolumenu, czy mogę znaleźć tam kogoś kto by to zrobił i w jakiej mniej więcej by to było cenie (30-50zł?).

0
  • #8 19 Paź 2010 07:17
    marmat
    Poziom 20  

Jeżeli jest komunikacja z telefonem (tego sam nie sprawdzisz kabel FBUS z jakimś BOXEM ) , to zrobi Ci na Wolumenie każdy kto robi simlocki za niewielkie pieniądze .

0
  Szukaj w 5mln produktów